Wstęp

Praca Sprzątanie w miejscu pracy jest bardzo ważne, ponieważ jak już wspomniałem pomaga nam zachować higienę w miejscu w którym pracujemy. Bardzo często pracownicy aby jak najwięcej zarobić starają się nie sprzątać, ponieważ oznacza to oczywiście stratę czasu. Taka sytuacja najczęściej zdarza się w przypadku pracy akordowej, gdzie to o zarobkach pracownika decyduje ilość sztuk towaru jaką udało mus się wyprodukować. Sprzątanie jednak jest bardzo ważne, ponieważ dzięki niemu nasz zakład zdobywa w sumie nowych klientów, ponieważ dzięki ładnemu wyglądowi i systematycznej pracy będziemy mogli zaimponować potencjalnym klientom. Na ogół wygląda to dość różnie, ponieważ sprzątanie jest tylko powierzchowne, a pomiędzy przyrządami czy w zakamarkach hal produkcyjny rosną sterty brudu i kurzu. Jest to oczywiście nie dopuszczalne, ponieważ bałagan w miejscu pracy może się przyczynić do niczego innego jak oczywiście do powstanie tragedii, a nie wspomnę już o ginących narzędziach i przyrządach.

Utrzymywanie higieny w miejscu pracy jest bardzo istotne, ponieważ dzięki temu możemy liczyć oczywiście na wzrost efektywności pracy, a jednocześnie możemy również zauważyć poprawę stanu i nastawiania psychicznego danego pracownika, a to z kolei bezpośrednio wpływa na poprawę wykonywanej przez niego pracy. Oczywiście czasami zdarzają się wpadki pracowników, kiedy to kontrola nakrywa jego stanowisko jak jest bardzo zanieczyszczone, ale szanujące firmy starają się nie dopuścić do takich sytuacji. Oczywiście kontrola pracownika nie odbywa się tylko na zasadzie sprawdzanie tego co udało mu się zrobić, ponieważ, musi on również wiedzieć jak powinno wyglądać dane stanowisko. Systematyzacja pracy pozwala zwiększyć wydajność pracownika, a dzięki temu oczywiście będzie można zwiększyć produkcję. Często zdarza się, że pracownik nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że utrzymywanie czystości w miejscy w którym pracuje jest warunkiem, który zostaje na niego narzucony od górnie.

Praca w stolarni nie obędzie się bez zastosowania heblarki, jednak aby na niej pracować musimy posiadać bardzo odpowiedzialnych ludzi, którzy zdają sobie sprawę z bardzo realnego zagrożenia, jakie można spowodować nie przestrzeganiem przepisów BHP. Ogólnie rzecz ujmując praca na heblarce nie jest trudna, ponieważ wystarczy przepuścić dany materiał przez noże, co nie wymaga specjalnych zdolności, ale jedynie o co bardzo chodzi pracodawcy to oczywiście zdolność myślenia i ocena zagrożenia. Każdy pracownik chciałby zarobić jak najwięcej, ale nie można lekceważyć niebezpiecznej pracy, ponieważ takie podejście najczęściej kończy się wielką katastrofą, co oczywiście nie należy do czynów chwalebnych człowieka. Pracując na heblarce przede wszystkim uważajmy na dłonie i palce, ponieważ bardzo szybko można je stracić. Zauważmy że większość stolarzy jak pracuje w zakładach posiada jakieś defekty dłoni, czyli przycięte paznokcie, czy nawet utracone palce, co oznacza nieuwagę lub lekceważenie pracy. Niesamowitym wyzwaniem jest produkcja heblarek. Te maszyny są tak masywne ze muszą być odpowiednio przymocowane aby nie poruszył się podczas pracy. Ogromne silniki napędzane elektrycznością które powodują ze w ruch przystępują heble a w nas budzą podziw i zadowolenie z efektywnej pracy. Materiały z jakich są produkowane heblarki są bardzo ciężkie, to tez powoduje ze oddajemy jej majestat jaki należy się takim wielkim maszynom. Najbardziej odpowiednim surowcem do produkcji heblarek jest stal jej stop powoduje że ta maszyna jest odpowiednio dostosowana i wytrzymała podczas ciężkich stolarskich prac.

Tagi: higiena, miejsce, pracownik | Mapa strony

Najpopularniejsze

  •  Radca prawny - tudzież adwokat to taki osobnik, któremu do końca nie można dawać wiary. Dlaczego...
  • O najdziwniejszych zawodach.Większość z nas pracuje w normalnych firmach i na powszechnie znanych s...
  • O sytuacji na rynku pracy w dobie kryzysu.Wiele słyszy się o tym, że kryzys powoduje redukcję miejs...

Wstęp

Heblarka to urządzenie elektryczne, na wyposażeniu stolarni. Bardzo rzadko spotyka się heblarki na prywatnych posesjach, ponieważ na ogół nie wykonuje się prac stolarski w tak zaawansowanym poziomie, ponieważ od tego są właśnie stolarze. Heblarki są ...