Jak się przygotować?

Praca Gdy wybieramy się do danego przedsiębiorstwa na rozmowę kwalifikacyjną warto przygotować się na kilka pytań.Przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej powinni w dużej mierze zależeć od tego, gdzie będziemy chcieli pracować. Jeśli bowiem przyjdzie nam szukać zatrudnienia w dużej firmie, która znaczy już coś na rynku to z pewnością nie powinniśmy wchodzić do biura osób, zajmujących się rozmowami z kandydatami bez przeczytania kilku informacji na temat działalności firmy. Jeśli nawet nie zostaniemy o nie zapytani wprost to przynajmniej będziemy mogli wykorzystać je, gdy padnie jedno ze standardowych pytań o przyczyny aplikowania się o posadę w danej firmie. Warto wspomnieć również o tym, iż każdy z nas powinien przygotować sobie opowieść o naszym doświadczeniu czy zainteresowaniach, bowiem zdecydowanie nie powinniśmy liczyć na to, iż na miejscu będziemy mieli czas i nerwy na to, by wymyślać jakiekolwiek opowieści. Oczywiście nie mówię tu, że mamy opowiadać kłamstwa, jednak nierzadko lepiej jest sobie przemyśleć i przećwiczyć to, co będziemy chcieli powiedzieć, przy czym należy pamiętać o tym, iż oszukiwanie na niewiele się zda, gdyż nasze słowa bardzo łatwo będzie można zweryfikować.

Chociaż o rozmowach kwalifikacyjnych mówi się nieco w szkole, tak naprawdę niewielu uczniów wie, na czym one polegają.Rozmowa kwalifikacyjna to bardzo ważny element ubiegania się o daną pracę, bowiem to właśnie od niej może zależeć to, czy uda nam się pokonać innych kandydatów. Jeśli chodzi o mnie, to muszę przyznać, iż rozmowy kwalifikacyjne kojarzą mi się głównie z wielkimi przedsiębiorstwami, mieszczącymi się w wieżowcach, gdzie wszystko przebiega według ściśle określonego planu. Niemniej jednak zdaję sobie sprawę z tego, iż nie jest to jedyna branża, w której dużo zależy do rozmowy kwalifikacyjnej, niemniej jednak nie zawsze przebiega ona równie profesjonalnie. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, iż w wielu małych sklepach wystarczy tylko wejść do środka, porozmawiać z szefem i być może od ręki uda nam się dostać może nie wymarzoną, ale przynajmniej przejściową pracę. Bardzo często zdarza się jednak i tak, iż rozmowa kwalifikacyjna w ogóle nie jest wymagana, jednak jeśli zostaniemy na nią zaproszeni to warto poświęcić chwilę, by dobrze się do niej przygotować i nie stracić swojej szansy na zatrudnienie.

Tak to już jest, że teraz wszystkie środowiska mówią o równouprawnieniu. W każdej dziedzinie życia, zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają równe prawa. Kobiety się boksują, grają w piłkę nożną, są informatykami, inżynierami, a mężczyźni bawią się we fryzjerstwo, kosmetologię, są masażystami.W tym całym równouprawnieniu wciąż jednak bardziej ufamy mężczyznom. Podobnie jest w dziedzinie prawa. To mężczyźni według nas lepiej pasują do roli stanowczego sędziwego, dociekliwego i bezwzględnego dla złoczyńców prokuratora. W końcu przyjaźniej patrzymy na adwokatów, jeśli ci są mężczyznami. Kobieta kojarzy na się ze słabością i delikatności. A w świecie prawa nie ma miejsca na skrupuły, sentymenty i delikatność.Cenimy zdecydowanie, sadowa agresję i bezwzględność dla zła. Są da myc ostoją siły i potęgo wymiaru sprawiedliwości. Według nas nie jest to miejsce dla kobie, dlatego kobietom pracującym w wymiarze sprawiedliwości najzwyczajniej nie ufamy.

Tagi: praca, prawo, ludzie | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Kiedy zdecydujemy się otworzyć działalność gospodarczą najpierw należy udać się do Urzędu Miasta lu...
  • Początkowo Toyota odnosiła sukcesy w branży tekstylnej, produkowała krosna przędzalnicze.Toyota Mot...
  • Rozwiązanie umowy o prace bez wypowiedzenia może nastąpić z winy pracownika lub pracodawcy. Z winy ...

Zawód

Jeśli wszyscy wybierali by dobrze płatny zawód bo ważniejsze są pieniądze w przyszłości niż marzenia, to powinniśmy w niedługim czasie żyć w takiej utopi. Ale czy do końca? Co wówczas chociażby z osobami np. niepełnosprawnymi czy dziećmi z domów dzie...