Kolekcjonerzy doświadczeń

Praca Dzisiejsza gospodarka wymusza na pracowniku umiejętność bardzo szybkiego doszkalania się w zasadzie w dowolnym kierunku. Są jednak i tacy ludzie, których zawodem jest ciągłe przekwalifikowywanie się. Pracodawcy mówią o nich „kolekcjonerzy doświadczeń”. Zazwyczaj ludzie młodzi i ambitni, mający w życiu cel i wiedzący jak go osiągnąć. Szukają pracy, znajdują ją, wykonują zadanie i zaczynają poszukiwania od początku. Zdobywają najlepsze miejsca pracy przestawiając bardzo bogate, profesjonalne CV. Szukają nie tyle zarobku co kolejnych przeszkód, bo najlepiej w życiu wychodzi im właśnie ich pokonywanie. Kolekcjoner rzadko pracuje dłużej w jednym miejscu. Chyba, ze po wykonaniu jednego zadania dostanie inne, jeszcze trudniejsze, zmuszające do większego wysiłku i cięższej pracy. Dzięki takim ludziom możliwy jest błyskawiczny rozwój firm, opracowywanie nowych strategii i wdrażanie już istniejących planów w życie. Wypłąta jest o tyle ważna, że umożliwia dalsze doskonalenie swoich umiejętności. Ilu takich kolekcjonerów poszukuje pracy? Nie wiadomo, wiadomo, że w starciu z ich- przeciętne CV nie ma szans, a pracodawca w zasadzie natychmiast dokonuje wyboru.

Zarobić na szczęściu

Mówi się, że gry losowe to sposób na majątek. Cały problem wynika właśnie z przymiotnika „losowe”. Nie ma miejsca na erudycję, wiedzę, doświadczenie, umiejętności. Liczy się tylko szczęście, które decyduje o tym, kto zostanie milionerem a kto straci pieniądze wyłożone na grę. I nie ma najmniejsze znaczenia czy jest to gra organizowana przez totalizator sportowy, choćby Duży Lotek czy automat do gry ustawiony pubie za rogiem. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od szczęścia. Niemniej jednak gry losowe cieszą się dużą popularnością. Po pierwsze dlatego, że choć prawdopodobieństwo wygranej jest niewiarygodnie małe, to jednak ktoś wygrywa i staje się bogaczem. Poza tym, kto nie chciał kiedyś chociaż raz spróbować swojego szczęścia w grze? Choć cały wysiłek polega na zaznaczeniu kilku liczb, pociągnięciu dźwigni lub wciśnięciu przycisku to kasyna i kolektury totalizatora sportowego są nieustannie oblegane. Poza tymi nielicznymi, którzy wygrali naprawdę duże pieniądze jest jednak całkiem spora grupa tych, którzy na grach losowych stracili, a niektórzy za swoje zamiłowanie do kuszenia losu uzależnili się od gier. Warto jednak choć raz spróbować swojego szczęścia i sprawdzić, czy wystarczy go, aby zostać milionerem.

Po co komu praca

Jakoś tak utarło się, aby pracę traktować jedynie jako źródło dochodu. Zakładając jednak takie uzasadnienie trudno byłoby wytłumaczyć fakt, że ludzie, którzy zgromadzili już spory majątek- nadal pracują. Zachłanność? Pracoholizm? Nie, raczej nie. Lepszą odpowiedź na to pytanie daje psychologia. Według tej nauki praca zaspokaja znacznie więcej potrzeb niż tylko potrzebę posiadania dóbr majątkowych. Jest sposobem na wytwarzanie, rozwijanie i podtrzymywanie więzi społecznych, stwarza możliwość samodoskonalenia i rozwoju, sprawia, że człowiek czuje się potrzebny i odpowiedzialny za coś. Wszystko to są bardzo ważne aspekty zdrowia psychicznego. Bez zaspokojenia którejkolwiek z tych potrzeb człowiek nie umiałby we właściwy sposób funkcjonować w środowisku. To wyjaśnia, dlaczego takim powodzeniem cieszą opowieści o kolegach z pracy. Dlatego też pracę trzeba mieć taką, która daje satysfakcję, bo wówczas poza zapewnieniem bytu w sensie materialnym można zaspokoić również wiele nadrzędnych potrzeb swojego własnego organizmu. Poza tym praca jest również miejscem gdzie człowiek może po prostu robić to co lubi i w ten sposób zadowalając innych- zadowolić samego siebie.

Tagi: człowiek, zysk, majątek | Mapa strony

Najpopularniejsze

  •  Sklep służy do kupowania przeróżnych artykułów i nie tylko spożywczych. Sklep jest rodzajem pomi...
  • "Proces podejmowania decyzji dotyczących reklamy składa się z następujących stadiów: - ustalanie ce...
  •  CB radio dokładnie wiemy do czego służy, ale jakby ktoś nie wiedział to już tłumaczę na czym to ...

Niskie płace na życzenie

Najniższe dopuszczalne wynagrodzenie jest kwotą regulowaną prawnie, wyliczaną na podstawie wskaźników mikro i makroekonomicznych. Niemniej jednak ciągle słychać niezadowolenie, że kwota ta jest zbyt niska. Winą za to obarcza się przepisy, co jest ocz...