Ksiażka dla Mężczyzny

Facet Andrzej Sapkowski to w ostatnich latach jeden z najbardziej cenionych polskich twórców. Jedno jest pewne, w dziedzinie fantasy nie ma on sobie równych. Wielu - i to nie tylko Polaków - uważa że Sapkowski nie tylko dorównuje wielkiemu Tolkienowi (autorowi "Władcy Pierścieni") ale i nawet go przerasta. Nie nam to oceniać, ale jedno jest pewne - jego saga o wiedźminie, oraz same opowiadania wprowadzające w wiedźmiński świat to godna polecenia literatura dla mężczyzn.W sadze o wiedźminie znajdziemy wszystko, co w książkach warte jest uwagi. To znakomita filozofia, głębokie i wartościowe przemyślenia głównych postaci. To także dobry humor, szybka akcja, przelewająca się krew złoczyńców, bohaterowie i szpiedzy. To także romanse i świat magii.Fani wiedźmina całą sagę czytają przynajmniej raz do roku. Coś w tej opowieści jest takiego magicznego, co wzywa i zachęca do powrotu do tej książki. Kto raz zasmakuje w Sapkowskim, ten chce go czytać wiele i przy każdej okazji.

Arturo Perez-Reverte jest bardzo znanym i cenionym pisarzem na świecie. W Polsce jakoś mniej znany, niestety Polacy wolą sięgać po książki autorstwa naszych rodzimy pisarzy. A te nasze bestsellery często nie są nawet warte uwagi. Jeśli nigdy nie czytaliśmy jeszcze tego hiszpańskojęzycznego pisarza, to sięgnijmy po jedno z jego dzieł. Wybierać jest w czym, tym bardziej, że każda książka oparta jest na niesamowitej wiedzy i każda jest przy tym inna."Klub Dumas" to nic innego jak "Dziewiąte Wrota" - Roman Polański bowiem swój film nagrał na podstawie książki pisarza z Sewilli. Ekranizacji póki co nie doczekało się "Cmentarzysko bezimiennych statków", ale to może i dobrze. Tę książkę trzeba poznać samemu, bez zbędnych obrazów kinowych. Opowiada o poszukiwaczach skarbów i starych wrakach zagonionych statków. "Fechtmistrz" z kolei przeniesie nas do poprzedniej epoki i ukaże świat szermierzy. Bohater to nauczyciel fechtunku, mistrz który szuka idealnego ataku - pchnięcia nie do obrony. Szuka całe życie, ale znajduje dopiero w okresie późnej starości, kiedy przychodzi mu stoczyć walkę na śmierć i życie... z ukochaną kobietą.

Nicolo Ammaniti to mało znany włoski prozaik. Przy tym jego ironia zasługuje na uwagę. Książki tego włoskiego pisarza zazwyczaj oparte są na humorze i satyrze na współczesny, zrobaczywiały świat. W pierwszej kolejności zachęcamy do literatury - zbioru powiadań zatytułowanego "Bagno" wydane w Polsce przez wydawnictwo Muza.Mężczyźni znajdą tam wszystko, czego szukają. Absurdalną historię kibiców piłkarskich, którzy zamiast dopingować myślą tylko o awanturnictwie. To także opowieść o ćpunach, których zwidy doprowadzają do wybuchu dynamitu i zniszczenia małego miasteczka (wszystko to w opowiadaniu "Ostatni Sylwester ludzkości"). To także historia kobiety, której ciało w dużej części zbudowane jest z... części samochodowych, a w której zakochuje się porwany kierowca samochodu. Wszystkie te opowieści osnute są w tonacji dobrego humoru, niekiedy nawet niesmacznego - ale taki akurat większości mężczyzn odpowiada.

Tagi: książka, życie, pisarz | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • W internecie tkwi ogromny potencjał. Zwłaszcza w polskim, bowiem nasze zasoby sieciowe są wciąż ubo...
  • Komputer jest urządzeniem, które daje nam dziś wiele możliwości. Komputer stał się popularny stosun...
  • Kolejny rzadki wóz marki MG. Samochód sportowy MG K-type Magnette również jest wręcz niewyobrażalni...

Ksiażka dla Mężczyzny

Andrzej Sapkowski to w ostatnich latach jeden z najbardziej cenionych polskich twórców. Jedno jest pewne, w dziedzinie fantasy nie ma on sobie równych. Wielu - i to nie tylko Polaków - uważa że Sapkowski nie tylko dorównuje wielkiemu Tolkienowi (auto...