Ksiażka dla Mężczyzny

Facet Andrzej Sapkowski to w ostatnich latach jeden z najbardziej cenionych polskich twórców. Jedno jest pewne, w dziedzinie fantasy nie ma on sobie równych. Wielu - i to nie tylko Polaków - uważa że Sapkowski nie tylko dorównuje wielkiemu Tolkienowi (autorowi "Władcy Pierścieni") ale i nawet go przerasta. Nie nam to oceniać, ale jedno jest pewne - jego saga o wiedźminie, oraz same opowiadania wprowadzające w wiedźmiński świat to godna polecenia literatura dla mężczyzn.W sadze o wiedźminie znajdziemy wszystko, co w książkach warte jest uwagi. To znakomita filozofia, głębokie i wartościowe przemyślenia głównych postaci. To także dobry humor, szybka akcja, przelewająca się krew złoczyńców, bohaterowie i szpiedzy. To także romanse i świat magii.Fani wiedźmina całą sagę czytają przynajmniej raz do roku. Coś w tej opowieści jest takiego magicznego, co wzywa i zachęca do powrotu do tej książki. Kto raz zasmakuje w Sapkowskim, ten chce go czytać wiele i przy każdej okazji.

Arturo Perez-Reverte jest bardzo znanym i cenionym pisarzem na świecie. W Polsce jakoś mniej znany, niestety Polacy wolą sięgać po książki autorstwa naszych rodzimy pisarzy. A te nasze bestsellery często nie są nawet warte uwagi. Jeśli nigdy nie czytaliśmy jeszcze tego hiszpańskojęzycznego pisarza, to sięgnijmy po jedno z jego dzieł. Wybierać jest w czym, tym bardziej, że każda książka oparta jest na niesamowitej wiedzy i każda jest przy tym inna."Klub Dumas" to nic innego jak "Dziewiąte Wrota" - Roman Polański bowiem swój film nagrał na podstawie książki pisarza z Sewilli. Ekranizacji póki co nie doczekało się "Cmentarzysko bezimiennych statków", ale to może i dobrze. Tę książkę trzeba poznać samemu, bez zbędnych obrazów kinowych. Opowiada o poszukiwaczach skarbów i starych wrakach zagonionych statków. "Fechtmistrz" z kolei przeniesie nas do poprzedniej epoki i ukaże świat szermierzy. Bohater to nauczyciel fechtunku, mistrz który szuka idealnego ataku - pchnięcia nie do obrony. Szuka całe życie, ale znajduje dopiero w okresie późnej starości, kiedy przychodzi mu stoczyć walkę na śmierć i życie... z ukochaną kobietą.

Nicolo Ammaniti to mało znany włoski prozaik. Przy tym jego ironia zasługuje na uwagę. Książki tego włoskiego pisarza zazwyczaj oparte są na humorze i satyrze na współczesny, zrobaczywiały świat. W pierwszej kolejności zachęcamy do literatury - zbioru powiadań zatytułowanego "Bagno" wydane w Polsce przez wydawnictwo Muza.Mężczyźni znajdą tam wszystko, czego szukają. Absurdalną historię kibiców piłkarskich, którzy zamiast dopingować myślą tylko o awanturnictwie. To także opowieść o ćpunach, których zwidy doprowadzają do wybuchu dynamitu i zniszczenia małego miasteczka (wszystko to w opowiadaniu "Ostatni Sylwester ludzkości"). To także historia kobiety, której ciało w dużej części zbudowane jest z... części samochodowych, a w której zakochuje się porwany kierowca samochodu. Wszystkie te opowieści osnute są w tonacji dobrego humoru, niekiedy nawet niesmacznego - ale taki akurat większości mężczyzn odpowiada.

Tagi: książka, życie, pisarz | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Kto choć raz był w miasteczku takim jak holenderskie Helmond, ten już nigdy nie będzie się w stanie...
  • Marketing jest zbiorem wewnętrznie zintegrowanym, który ukazuje wzajemne dostosowanie do siebie ora...
  • Sytuacja na rynku pracy zmieniła się diametralnie w ciągu kilku ostatnich lat. Z powodu zlikwidowan...

Ceny ulotek

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile można zapłacić za wydrukowanie ulotek reklamowych, nie łudźcie się, wcale nie tak dużo.Jeśli wydaje wam się, iż firmy płacą miliony za to, by za pomocą ulotek wypromować swoje przedsiębiorstwa to jesteście w b...