Nauka

Praca UJ już dawno przestał być najlepsza uczelnia w Polsce, została mu tylko taka opinia, owszem są dobre kierunki, ale na pewno nie był to mój kierunek i z mojego osobistego doświadczenia wynika, ze UJ-towi do najlepszej uczelni w Polsce coraz więcej brakuje. UJ ma najlepszą kadrę i w ogóle jest najlepsza uczelnia w Polsce. Czemu wszyscy czepiają się prawa? był ktoś z Was chociaż raz w budynku, w którym prawnicy mają zajęcia, zajrzał do sali?? (tych co tak narzekają na warunki na prawie) nie pamiętam żebym jakiekolwiek kolokwium pisała pod biurkiem, jedyne miejsce gdzie miałam problem żeby miejsce znaleźć to czytelnia - ale to chyba nie jest kwestia ilości ludzi tylko podejścia do studiów, na moim drugim kierunku połowa osób nie wie że w instytucie jest czytelnia, gdzie ona jest. Moja propozycja jest taka: zanim zaczniecie narzekać na jakiś kierunek, postudiujcie na nim najpierw. Też się mogę pokusić: prawo ma super w każdym budynku winda a ci co maja zajęcia na ostatnim piętrze w kamienicy Rynek 24 muszą się spinarka po schodach przez całą wysokość kamienicy.

Nie ma takiego czegoś jak najlepsza uczelnia, są lepsze i gorsze kierunki, a raczej lepsi i gorsi studenci. Na każdym kierunku można znaleźć takiego który jest zawiedziony wszystkim i niczego nie może tam dokonać, a z drugiej strony, nawet z pospolitego , i obiegowo uznawanego za łatwy kierunek można wyłowić prawdziwą perełkę i geniusza. Najczęściej złe opinie uczelni/kierunku wynikają z zawiedzionych ambicji , a może nawet złej wyceny własnych możliwości, czy braku zaangażowania w studia i przypadkowego wyboru kierunku. A to ,że gdzieś są fajni ludzie bądź ich brak chyba nie wpływa na jakość kształcenia przez uczelnię, choć niezaprzeczalnie umila czas zdobywania wiedzy. UJ bynajmniej najlepszą uczelnią nie jest, może co najwyżej dla takich kontynuatorów Polskiego mitu Studenta - obiboka, ochlaptusa, lewara i co tam jeszcze,to na tej uczelni przechodzi bez trudu jeśli ktoś ma na to ochotę. Natomiast często o sensowne wykształcenie w pożądanej dziedzinie nie jest wcale łatwo, z kadrą prezentującą nierzadko podobne podejście, lub po prostu nierzetelną.

Jeśli ktoś ma głowę na karku i wie czego chce to na każdej uczelni będzie dawał z siebie wszystko, potem znajdzie dobra INTERESUJACA prace i powie, ze uczelnia dobrze go wykształciła i nie zmarnował swojego najlepszego czasu. A i na najlepszych uczelniach znajda się przyglądając leszcze przepychający egzaminy w n-tych terminach, wiecznie marudzący o tym jak dużo do nauki, jak jest bezsensu, ze ktoś się na nich uwziął itd. A jeśli o to chodzi (wykorzystywanie potencjału szkoły samemu) doskonale zdaje sobie sprawę, niezły przekrój tego miałem już w liceum a i teraz widzę jak to działa, co i tak nie zmienia faktu że na niektórych elitarnych uczelniach dają ludziom naprawdę niezły wycisk. I ja widzę dlaczego potem pracodawcy sami wyrywają sobie tych ludzi z rąk. raczej nie ma czegoś takiego jak najlepszy uniwersytet. W najlepszym wypadku można wyodrębnić grupę uniwerków, które są na przyzwoitym poziomie, ale raczej trudno o ten jedyny. Wszystko jest bardzo względne. UW zawsze będzie najlepszy jeśli uwzględnimy perspektywy znalezienia pracy, zarobki.

Tagi: czytelnia, zajęcie, kierunek | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Stolarz to osoba, która współpracuje z wszelkimi urządzeniami stolarskimi. W gruncie rzeczy można t...
  • Pracodawca może dać pracownikowi karę jeśli na to zasłużył. Są różne sytuacje i zachowania złe, za ...
  •  Praca szwaczki niesie za sobą wiele niebezpieczeństw, ponieważ najczęściej pracują one z bardzo ...

Tradycyjne szukanie pracy

W ostatnim czasie coraz większa popularnością cieszą się agencje pośrednictwa pracy. Są to firmy, które zajmują się dosłownie pośredniczeniem pracy. Na jakiej zasadzie to się odbywa? Wielu pracodawców poszukuje wykwalifikowanego personelu. Wyszukanie...