Praca, której nie lubimy

Praca Wielu młodych ludzi zastanawia się czy wybrać się na staż. Jest to na pewno bardzo korzystne dla pracodawców. Nie muszą płacić stażystom całej pensji, ponieważ dokłada do nich urząd pracy, a zyskują pełnowartościowego pracownika. Często jest to pierwsza praca takiego człowieka, więc chociaż niewiele jeszcze umie, to bardzo się stara, żeby pracodawca był zadowolony. Tym bardziej, że istnieje możliwość przedłużenia stażu nawet do całego roku. Jeśli nie mamy widoków na inną pracę, gdzie zostaniemy zatrudnieni na cały etat z pełnymi świadczeniami, to lepiej wybrać staż. Dzięki temu będziemy mieć jakieś drobne pieniądze na swoje wydatki, a wiele możemy się nauczyć. Dlatego warto ten czas wykorzystać na zdobywanie różnych umiejętności na swoim stanowisku, a nie tylko posłusznie parzyć kawę. Czasami możemy się tak bardzo spodobać pracodawcy, że po zakończeniu stażu, może będzie chciał nas przyjąć na stałe. Dlatego warto dawać z siebie wszystko. Bo choć wynagrodzenie nie jest zbyt wysokie, to czerpiemy z tego jeszcze inne niematerialne korzyści, które mogą nam się przydać w przyszłości.

Często dziwimy się, że ktoś szuka pracy nawet kilka miesięcy, ale gdy taka sytuacja dosięgnie nas samych, szybko zorientujemy się, że to nie jest takie proste. W naszym kraju pracy jest bardzo mało. Często na samym początku wcale nie wiemy gdzie i jak jej szukać. Jeśli już odnajdziemy odpowiednie strony internetowe czy gazety, w których zamieszcza się takie ogłoszenia, to jeszcze trzeba znaleźć coś, co będzie pasowało do naszych kwalifikacji i umiejętności. Zazwyczaj jest tak, że nawet nie ma w czym wybierać, bo oferty nie tyle, że są nieatrakcyjne, ale w ogóle ich nie ma. Wtedy szukamy pracy jakiejkolwiek. Zadowoli nas wtedy już właściwie wszystko, byle tylko nas przyjęli, bo pieniądze się kończą. Ale i to nie jest takie proste. Często nikt się do nas nie odzywa. Wysyłamy CV, czekamy i nic się nie dzieje. Następnym razem próbujemy dzwonić, ale za każdym razem słyszymy tylko głos automatycznej sekretarki, co nie wróży zbyt pomyślnie. Dlatego, zanim zaczniemy oceniać czyjeś lenistwo, pomyślmy, bo można komuś wyrządzić wielką krzywdę.

Na początku wydaje nam się, że jest świetnie. Pracodawca jest miły, mamy odpowiednie kwalifikacje, znamy się na tym, co mamy robić i pensja też jest w miarę zadowalające. Ale po krótkim czasie okazuje się, że wcale nie jest tak kolorowo. Czasami może nam przeszkadzać sam klimat miejsca, w którym pracujemy. Może atmosfera nie jest zbyt przyjazna, może ludzie są zawistni, a może jesteśmy zmuszani do niemoralnego zachowania, do kłamstwa czy do ukrywania oszustw naszego szefa. Jeśli czujemy, że coś takiego się dzieje, czasami lepiej sobie wcześniej odpuścić, żeby nie wplątać się w jeszcze większe kłopoty. Czujemy, że zapala nam się w głowie czerwona żaróweczka i to pierwszy znak, żeby to miejsce opuścić. Podobnie jest, gdy jednak okazuje się, że nie radzimy sobie z obowiązkami albo praca nas strasznie męczy. Jeśli czujemy, że to nie praca dla nas, także lepiej zrezygnować. Może pojawi się ktoś, kto będzie w tym świetny i zajmie nasze miejsce. Zniechęcony pracownik to zły pracownik, więc prędzej czy później ktoś to zauważy i zostaniemy wyrzuceni.

Tagi: umiejętność, staż, praca | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • W wielu przypadkach pracodawca nie chce już wyłącznie życiorysu i listu motywacyjnego, a prosi o do...
  • Reklama telewizyjna jako czynnik zachęcający do kupna towarów, jak i atrakcyjne widowisko dostępne ...
  • Należy sądzić, że reklama sama w sobie nie jest niczym złym. Mimo to nie sposób oddzielić manipulac...

W cenrum miasta

Szukaj pracy na https://www.studencior.pl/praca Centra miast to wymarzone miejsca dla roznosicieli ulotek, których praca polega na wręczaniu ludziom reklam.Na pewno już nie raz spotkaliście się z osobami, które za wszelką cenę próbowały wciskać kolorowe ulotki reklamowe kolejnym przechodniom. Jedn...