Nienormowane godziny pracy

Praca Bycie dziennikarzem ma swoje plusy i minusy. Okazuje się, że często na początku podoba nam się to, że nasz czas pracy jest nienormowany. I chociaż w umowie o pracę mamy napisane, że pracujemy 8 godzin dziennie, to jednak rzeczywistość wygląda inaczej. Czasami tak sobie planujemy pracę, że pracujemy jakiegoś dnia tylko trzy godziny. Nie można nas za bardzo sprawdzić, jeśli jesteśmy dziennikarzami, którzy pracują w terenie, bo w końcu zawsze możemy zbierać materiały do jakichś artykułów. Jednak częściej zdarza się tak,że jesteśmy odgórnie oddelegowani do jakiejś pracy i nie możemy się sprzeciwić. Może się zdarzyć tak, że pracujemy od bladego świtu do późnej nocy i nie możemy protestować, bo dobrze wiemy, że tę pracę należy wykonać. Dla niektórych ludzi może to stanowić istotny problem. Okazuje się, że nienormowane godziny pracy nie zawsze są zjawiskiem pozytywnym. Zastanówmy się czy jesteśmy się w stanie tak bardzo poświęcić dla tej pracy. Musimy sobie odpowiedzieć, czy naprawdę czujemy, że jest to nasze powołanie.

Nieodłącznym elementem, który jest związany z dziennikarstwem jest oczywiście rzetelność. Dotyczy to nie ma wszystkich artykułów, które musimy napisać. Jeśli robimy reportaż społeczny i okazuje się, że ludzie czują się skrzywdzeni z jakiegoś tam powodu, to nawet jeśli jest nam ich żal, musimy sprawdzić drugą stronę i zobaczyć czy rzeczywiście jest ona winna zaistniałej sytuacji. Nie możemy odczuwać litości, a jeśli tak jest, powinniśmy się jej szybko pozbyć. Oczywiście może się znaleźć jakaś nutka melancholii w naszym artykule, ale pamiętajmy, że przede wszystkim mamy przedstawić fakty, bo to jest dla nas i dla naszych czytelników najważniejsze. Czasami jednak trudno dojść do prawdy i musimy się posługiwać domysłami, może się też okazać, że nie mieliśmy racji, że popełniliśmy błąd i oczerniliśmy uczciwego człowieka. Na szczęście za dopuszczenie do druku wszystkich artykułów odpowiada redaktor naczelny, więc odpowiedzialność ciąży także na nim.

Dziennikarstwo to bardzo ciekawa dziedzina. Jeśli tylko jesteśmy humanistami, uwielbiamy rozmawiać z ludźmi, szukać informacji i docierać do sedna sprawy, ta praca jest dla nas wymarzonym zajęciem. Dobrze, jeśli dziennikarz potrafi także robić zdjęcia, bo wtedy jest samowystarczalny i nie musi wszędzie zabierać ze sobą fotografa. Bycie dziennikarzem jest niezwykle fascynujące. Każdego dnia dzieje się coś zupełnie innego i trzeba za tym nadążać. Jednak to sprawia, że nie wpadamy w rutynę, bo nowy dzień przynosi nowe wydarzenia i całkiem inne zajęcia i zadania, które mamy wykonać. Żeby jednak być dobrym dziennikarzem trzeba być niezwykle energiczną i pomysłową osobą. Nie wystarczy dobrze pisać i znać wiadomości, trzeba mieć jeszcze w sobie to "coś". Jeśli okaże się, że to mamy, to taka praca może być dla nas niezwykle przyjemna.

Tagi: artykuł, dziennikarz, praca | Mapa strony

Najpopularniejsze

  •  Odmienny sposób przekazywania informacji o towarze wyznaczający reguły tworzenia reklam dla stac...
  •  Radca prawny - tudzież adwokat to taki osobnik, któremu do końca nie można dawać wiary. Dlaczego...
  • Wiele osób chciałoby zostać dziennikarzami. Chociaż jest to niezwykle trudny i słabo opłacalny zawó...

Szkodliwe działanie komputera

Jak było wcześniej powiedziane korzystne z komputera ma także szkodliwe skutki? Komputer jest niezwykle potrzebnym urządzaniem, które umożliwia nam wiele czynności. Ułatwia nam znacznie życie i pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu, który może...