Nietypowy zwód

Praca O najdziwniejszych zawodach.

Większość z nas pracuje w normalnych firmach i na powszechnie znanych stanowiskach. Nikogo nie powinny dziwić takie zawody jak zawód sklepowej, sprzedawcy, nauczyciela czy kierowcy. Ale jak zareagować na to, że ktoś pracuje jako manipulant drewna, szyjak, tanatopraktor, sekserka czy mamka? Czym właściwie zajmują się ludzie wybierający tak dziwnie brzmiące profesje? Otóż manipulant drewna to specjalista od opiniowania przydatności drewna i oznaczania miejsca podziału dłużyc w celu ich racjonalnego wykorzystania. Z kolei szyjak to pracownik trudniący się ręcznym szyciem piłek z wcześniej przygotowanych łat. Tanatopraktor dla odmiany zajmuje się przygotowaniem zmarłych do pogrzebu i balsamacją. Sekserka natomiast pracuje przy seksowaniu czyli segregowaniu piskląt według płci. Kolejny dziwnie brzmiący zawód jakim jest mamka to kobieta zawodowo trudniąca się karmieniem cudzych dzieci własną piersią. Jest jeszcze wiele zawodów o których na co dzień nie słyszymy i może właśnie dlatego nie jesteśmy przyzwyczajeni do ich niestandardowych nazw jak np. masztalerz, metrampaż, giloszer, sinolog czy zatacznik-wytacznik.

O ofertach pracy w kulturze.

Według przekonań pracę w sektorze kultury jest ciężko znaleźć i niejednokrotnie są to stanowiska mało opłacalne. W zasadzie ogólnie rzecz biorąc to sporo osób nawet nie wie dokładnie czym zajmują się np. menadżerowie kultury. Jednak ta sytuacja może się z czasem zmienić, ponieważ jak prognozują różne źródła obszar kultury, a zwłaszcza ten dotyczący kultury popularnej oraz przemysłu rozrywkowego wykazuje tendencję zwyżkową co do liczby nowych i atrakcyjnych miejsc pracy. Powstaje także wiele szkół oferujących studia, kursy i szkolenia w zakresie przyszłej pracy w kulturze. Te przyszłościowe stanowiska pracy w sektorze kultury to między innymi właśnie wcześniej wspomniani menadżerowie kultury, którzy zajmują się organizacją życia kulturalnego nie tylko danej społeczności, ale np. organizacją dużych eventów i imprez na zlecenia różnych firm. Również przemysł rozrywkowy oferuje dużo ciekawych stanowisk głównie w działach zagospodarowania czasu wolnego od pracy. Miejsca pracy znajdą się więc w takich placówkach jak estrady, parki rozrywki oraz parki wypoczynkowe, a także w środkach masowego przekazu z głównym naciskiem na telewizję i Internet.

Sposoby poszukiwania pracy.

Tekst o tym, jak znaleźć pracę.

Wiek młodości pełnej niezobowiązujących szaleństw, zwłaszcza podczas studiów, nie trwa permanentnie. Przychodzi w końcu taki moment kiedy trzeba rozpocząć życie na własny rachunek i znaleźć odpowiednią pracę. Jak i gdzie rozpocząć poszukiwania naszej wymarzonej posady, w której chcielibyśmy zarabiać dobre pieniądze i realizować swoje zawodowe ambicje. Jest kilka sposobów poszukiwania stanowiska pracy, ale najpierw powinniśmy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania: W czym jestem dobry?; Co chciałbym robić w swoim zawodowym życiu?; Jaką pracę mogę wykonywać po ukończonych przeze mnie studiach? Jeśli już odpowiemy sobie na powyższe pytania możemy rozpocząć poszukiwania. Na początku najlepszym rozwiązanie jest udanie się do odpowiedniego dla naszego miejsca zameldowania Urzędu Pracy i przejrzenie znajdujących się tam ofert pracy. Tam można także zarejestrować się jako bezrobotny i np. w przypadku nie znalezienia żadnej pracy ubiegać się o staż. Innym sposobem poszukiwania zatrudnienia jest przeglądanie ofert pracy na portalach internetowych takich jak np. otopraca.pl, infopraca.pl, szybkopraca.pl czy gratka.pl. Najskuteczniejszą jednak metodą jest zostawianie swojego CV bezpośrednio u potencjalnych pracodawców.

Tagi: sektor, stanowisko, park | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • W pracy lubią nas wykorzystywać. Pracujemy więcej i dłużej niż należy nie dostając za to wynagrodze...
  •  CB radio dokładnie wiemy do czego służy, ale jakby ktoś nie wiedział to już tłumaczę na czym to ...
  • Wiele zapomnianych dzisiaj piosenek, które były popularne jeszcze kilka lat temu, zostają wykorzyst...

Wstęp

Heblarka to urządzenie elektryczne, na wyposażeniu stolarni. Bardzo rzadko spotyka się heblarki na prywatnych posesjach, ponieważ na ogół nie wykonuje się prac stolarski w tak zaawansowanym poziomie, ponieważ od tego są właśnie stolarze. Heblarki są ...