Ojcowie

Facet Ojcowie, których żony zostawiły samych z dziećmi najczęściej jednak udają się do psychologa. Jest to dla nich tak ciężkie przeżycie, bo zazwyczaj mężczyźni nie spodziewają się tego, że kobieta może zostawić gniazdo domowe i odejść, zwłaszcza jeśli nie odchodzi wcale do kochanka. Później jeśli tak a kobieta chce wrócić to jest chętniej przyjmowana tak naprawdę niż mężczyzna na jej miejscu, ale ran nie da się już zabliźnić nigdy. Psychologowie pomagają samotnym ojcom podbudowując ich poczucie własnej wartości. Ważne jest, żeby taki samotny nagle ojciec uświadomił sobie, że nie jest najgorszym na świecie mężczyzną tylko dla tego, że żona go opuściła. To wcale nie jest koniec świata. Dzieci można wychować jako samotny ojciec, skoro tak wielu kobietom na świecie udaje się wychować dzieci jako samotne matki. Smutne dzieci są wtedy, kiedy mają smutnych rodziców, usłyszy się to w każdym gabinecie psychologicznym, dlatego warto o tym pamiętać jeśli zostaje się samotnym ojcem czy samotną matką.

Według psychologii najgorszy nawet ojciec nie potrafi tak pokaleczyć jak zła matka. Chyba dlatego , że matka jest postacią bardzo ważna w życiu każdego dziecka nie tylko dlatego ,że potrafi jednak więcej dać pociechom niż ojciec, który jest z ewolucyjnego punktu widzenia nastawiony na ekspansję i poznawanie siata a tym samym wprowadzanie w świat malucha, ale także dlatego, że po prostu jest. Kiedy matki jednak zabraknie, rodzina jest o wiele bardziej niepełna niż kiedy nie ma w niej ojca. Niektóre matki jednak śmiało zostawiają swoje dzieci czy to na pół roku, czy na kilka lat, czy na całe życie. Zostawiają dzieci razem z ojcem. Później pojawiają się nagle w życiu takiej ukształtowanej już przez lata rodziny, gdzie nie ma miejsca na matkę, bo jest tylko ojciec i dzieci i chcą odebrać prawa rodzicielskie takiemu ojcu. Rodzina bez matki jest niepełna, bo to matka powinna mieć najwięcej cierpliwości, najwięcej ciepła i dawać poczucie bezpieczeństwa. Jeśli jej brakuje, to ojciec stara się to robić.

Czasami mężczyźni zostają sami z dziećmi przez pieniądze. Żony, które dotąd pilnowały dzieci siedząc w domu, zazdrościły dobrych zarobków mężom i chciały zarabiać tyle ile oni. Nie trudno było im rzuci w takim wypadku cała rodzinę i wyjechać na przykład do Anglii żeby zarabiać pieniądze w jakichś beznadziejnych pracach, na które szkoda życia. Wtedy mężowie muszą odejść od swoich czasami bardzo ambitnych zawodów po to, żeby kobieta mogła sobie pożyć trochę w takiej pensji jak mąż przed tym jak odeszła pracy. Dziwny układ. Musi wtedy facet odejść z pracy po to, żeby móc wychowywać dzieci, ktoś w końcu musi, a jeśli on do tej pory potrafił znaleźć dobry zawód i przynosić do domu pieniądze, a żona potrafi jedynie pracować w Anglii w hotelu, to po co to zmieniać? Niech siedzi w domu. Kiedy już wyjeżdżają nierzadko zdarza się, ze spotykają tam tak zwaną miłość swojego życia i nie chcą wracać, a wizyty w Polsce, do tej pory takie mniej więcej raz na miesiąc pojawiają się jeszcze rzadziej. Mężczyźni, których porzuciła w ten sposób żona nie są szczęśliwi.

Tagi: matka, rodzina, pieniądze | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Nie tylko kobiety męczą się typowymi dla menopauzy dolegliwościami. W życiu mężczyzn także pojawia ...
  • Praca heblarki ma możliwość regulacji, ale odnosi się ona jedynie do głębokości skrawania, czyli oc...
  • Faza poszukiwań rozwiązań alternatywnych jest jedną z ważniejszych faz z punktu widzenia handlowców...

Zagrożenia reklamy

Reklama, pomimo pełnienia nieodłącznej roli w kreowaniu współczesnego świata, niesie ze sobą wiele zagrożeń cywilizacyjnych.Pojawienie się reklamy w życiu publicznym zostało odebrane jako krok do przeszłości, coś wspaniałego, pomocnego w rozwoju gosp...