Pisanie CV

Praca CV to ważny element naszych poszukiwań pracy. Źle napisany życiorys często skreśla nasze szanse podczas ubiegania się o dane stanowisko. Jak najlepiej pisać CV? Tutaj trzeba wykazać się odrobiną kreatywności. To niezwykle ważne, ponieważ CV musi zawierać to, czego będzie szukał nasz potencjalny pracodawca.Pierwsza - najważniejsza rzecz, to nie kłamać. W CV muszą być te informacje, które da się zweryfikować i sprawdzić podczas rozmowy rekrutacyjnej. Nie piszmy i nie chwalmy się znajomością języków obcych, jeśli ich nie znamy. Jeżeli bowiem zostaniemy poproszeni o przetłumaczenie tekstu podczas rozmowy o pracą, a nie będziemy potrafili, to w zasadzie skreślimy swoje szanse na zatrudnienie.Możemy sobie za to pofolgować w miejscu, w którym przedstawiamy swoje zawodowe doświadczenie. Każdy pracodawca ma bowiem świadomość, że świadectwo pracy to jedno, a zakres wykonywanych obowiązków, to drugie. Tutaj można nieźle zapunktować. Szukanie przez internet Kiedy nie chce nam się pójśc do pośredniaka, albo kiedy nie mamy żadnych ofert pracy wtedy zawsze możemy skorzystac z internetu. Internet jako baza wszelkich i nie zmierzonych informacji jest świetnym miejsce do szukania pracy. Wiele stron internetowych zawierających mnóstwo ofert pracy tylko czeka na potencjalnego pracownika. Wystraczą minimalne chęci a prace możęmy znaleśc bardzo szybko i bez bólu. Oczywiście wystrzegajmy się nie znanych stron, mogą zawierac fałyszwe albo nie ciekawe oferty pracy. Uważajmy też na oferty proponowane, dowiedzmy się o firmie jak najwięcej. Nie chcemy popełnic żadnego błędu przecież a oszustwa są normalne na codzien.

Praca na "czarno" nie jest dla nas opłacalna. Bowiem nie chodzi już tylko o same odkładanie kasy na wszelkiego rodzaju fundusze emerytalne, ale i o świadczenia zdrowotne. O umowę o pracę, zlecenie czy nawet o dzieło musimy wymagać szczególnie w momencie, kiedy podejmujemy się prac ryzykownych z punktu widzenia zdrowie. Dotyczy to szczególnie tych, którzy często na czarno pracują na budowach. Jeśli stanie się tam komuś krzywda, to można wpaść w niezłe tarapaty. Raz, że tracimy przecież cenne zdrowie, to w dodatku za leczenie - często długoterminowe i specjalistyczne musimy zapłacić z własnej kieszeni. A to duże kwoty, niejednokrotnie mocno przewyższające nasze zdolności budżetowe.Oczywiście niektórzy nie mają nieraz wyboru, ale zawsze musimy dążyć do legalnego zatrudnienia. Tylko to może nam dać poczucie bezpieczeństwa. Jeśli nasz pracodawca nie chce nam dać umowy o pracę, to oznacza, że jest on oszustem i krętaczem, a z takimi lepiej nie mieć nic do czynienia. To zawsze wiąże się z problemami natury i psychicznej, i finansowej. Pośredniaki Sporo osób gdy niema pracy postanawia pójśc do biura pośrednictwa pracy. Gdy zawodzą tradycyjne metody poszukiwania pracy, gdy nie potrafimy znaleźc sobie pracy wtedy idziemy do pośredniaka. Długie kolejki, ludzie chętni do pracy i atmosfera znudzenia. Tak wygląda dzień w pośredniaku. Bierzemy swój numerek i pare formularzy i stoimy w kolejce nie kiedy kilka godzin. Gdy w końcu jest nasza kolej, możemy zasugerowac jaka praca nas interesuje. Zazwczyczaj już po krótkim czasie dostajemy oferty pracy. Tak więc biuro pośrednictwa pracy jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego kto szuka pracy. Dla każdego chętnego i skorego do pracy, pamiętajmy tylko o tym żeby byc sumiennym w pracy.

Tagi: pośrednik, oferta, internet | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Przedsiębiorstwo swoje cele może formułować w sposób otwarty lub zamknięty. Proces formułowania cel...
  • Jeśli wszyscy wybierali by dobrze płatny zawód bo ważniejsze są pieniądze w przyszłości niż marzeni...
  • Spór jest normalnym elementem współżycia w grupie ludzi. Nie ma bowiem takich osób, których potrzeb...

Kolekcjonerzy doświadczeń

Dzisiejsza gospodarka wymusza na pracowniku umiejętność bardzo szybkiego doszkalania się w zasadzie w dowolnym kierunku. Są jednak i tacy ludzie, których zawodem jest ciągłe przekwalifikowywanie się. Pracodawcy mówią o nich „kolekcjonerzy doświadczeń...