Praca po znajomości

Praca Praca po znajomości? Owszem - to wciąż najbardziej popularna metoda zatrudniania w Polsce. O ile w przypadku zwykłych prac fizycznych jest to jedynie forma pomocy i nie budzi w nas zażenowania. ale kiedy widzimy, że w ten sposób zatrudniani są urzędnicy na poważne i odpowiedzialne stanowiska, a do tego zatrudniani są ludzie niewykwalifikowani i niekompetentni, to zaczyna nas trafiać...niestety mimo zapewnień Platformy Obywatelskiej, wciąż nie doczekaliśmy się zmiany an lepsze. Nadal urzędnicy i politycy są skorumpowani i łapówkarscy. Szukanie pracy w administracji na własną rękę, bez tak zwanych pleców mija się z celem. Bowiem w administracji prace zdobywa się wyłącznie dzięki znajomością lub politycznym koneksjom. I choć mogą się zarzekać politycy, prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie, że to nie prawda, ale... to tylko gadanie polityków. Prawda jest bolesna i cholerne skorumpowana. Bezrobocie Bezrobocie w dzisiejszych czasach jest poważnym problemem. Na całym świecie kraje się borykają z problemem bezrobocia. Wskaźniki bezrobocia sięgają co raz wyżej, a problem też polega na tym że ludzie nie chcą pracowac. Wolą życ z zasiłków i dorabiac sobie na czarno niż pójśc do legalnej pracy.Państwa starają się skusic ludzi do pójścia do pracy, otwierają nowe miejsca pracy, mają co raz ciekawsze opcje dla bezrobotnych. Ale trudno jest sobie poradzic z bezrobociem. Jest to choroba trawiąca większośc państw na świecie i nie ma na nie złotego leku. Biura pośrednictwa pracy pękają w szwach, przecież praca jest, jeśli chce się pracowac. Leży dosłownie na ziemi wystraczy tylko się schylic.

W ostatnich latach polegamy na internecie. To już nie tylko miejsce naszych towarzyskich spotkań i pogaduszek, ale także liczne sklepy, w których dokonujemy najróżniejszych zakupów i transakcji. To także skarbnica wiedzy i... miejsce, gdzie szukamy pracy. Szczególnie to ostatnie ma dla nas dość duże znaczenie. Tym bardziej, że z pracą w kraju najlepiej nie jest.Donald Tusk obiecał nam tu druga Irlandię. Ale chyba mu się kraje pomyliły, bo póki co to mamy tutaj tak samo, jak w Somalii. Pracy wciąż nie ma, a bezrobocie sięga granic absurdu. Ci, którzy prace mają, to zazwyczaj pracując dla szefów - psychopatów i wyzyskiwaczy. Nie dziwne więc, że co drugi Polak przegląda ogłoszenia o pracę z nadzieją, że dopisze mu szczęście i zacznie robić to, co będzie dawało nie tylko ludzkie pieniądze, ale i satysfakcję. Najczęściej takie poszukiwania mają miejsce w zasobach internetowych. W sieci wiele jest ogłoszeń, na rozmaitych portalach pomagających bezrobotnym, a także na stronach firmowych wielkich koncernów. Praca w internecie Każdy ma jakieś wyobrażenie o pracy. Jedni wyobrażają ją sobie jako siedzenie za biurkiem, inni jako coś bardziej aktywnego. Ale ostatnimi czasy pojawiła się alternatywa dla tych wszystkich rodzajów pracy. Możemy pracowac w domach, nie wychodząc w inne miejsca. Prace związane z internetem są ostatnimi czasy bardzo popularne icałkiem dobrze płatne. I tak możemy doglądac niektórych stron internetowych, odpisywac na blogach, pisac różne artykuły, zajmowac się szatą graficzną stron i aktualizowac niektóre witryny. Możliwości jest bardzo dużo a ofert pracy jeszcze więcej. Jest pełno firm zajmujących się internetem i prowadzące swoją działalnośc w internecie. Dlatego warto zajrzec do internetu.

Tagi: internet, polityka, ludzie | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Pierwszym pytaniem, na które musi sobie odpowiedzieć osoba szukająca pracy jest to, gdzie zacząć je...
  • Hasła reklamowe, czyli inaczej slogany, są nieodłącznym elementem reklamy prezentowanej w każdym ty...
  • Bezinteresowna pomoc rozwija wiele bardzo przydatnych w zawodowym życiu cech. Badania pokazują, że ...

Morgan 4/4

Bardzo rzadki samochód. Morgan 4/4 III jest zdecydowanie jednym z najrzadszych samochodów w całej historii marki Morgan oraz w ogóle w całej historii branży motoryzacyjnej. Samochód ten jest absolutnym unikatem. Wiele osób chciałoby mieć samochód Mor...