Tradycyjne szukanie pracy

Praca W ostatnim czasie coraz większa popularnością cieszą się agencje pośrednictwa pracy. Są to firmy, które zajmują się dosłownie pośredniczeniem pracy. Na jakiej zasadzie to się odbywa? Wielu pracodawców poszukuje wykwalifikowanego personelu. Wyszukanie odpowiednich osób wiąże się z długim i kosztownym procesem rekrutacyjnym. Tym właśnie zajmują się agencje pośrednictwa pracy. Agencje te podpisują umowy z wieloma pracodawcami na stałe dostarczanie pracowników wedle odpowiednich kryteriów. Taka agencja posiada bazę danych osób, które zgłosiły chęć pracy za pośrednictwem tejże agencji. Na podstawie tych danych mogą oni dobierać odpowiednio pracowników dla firmy. Zatrudnienie poprzez agencje pracy dobywa się zazwyczaj na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Po pewnym czasie zazwyczaj istnieje możliwość zatrudnienia bezpośrednio przez pracodawcę. Agencja to dobre miejsce do szybkiego znalezienia pracy, jednak należy pamiętać, że jest to również firma, która z czegoś musi żyć. Z tego względu agencje pośrednictwa pracy odciągają nam pewną cześć naszej wypłaty. Zarobimy więc nieco mniej niż zatrudniając się bezpośrednio u pracodawcy.

Na pewno każdy z nas słyszał o urzędach pracy. Jest to instytucja państwowa, której podstawowym zadaniem jest oczywiście gromadzenie ofert pracy od pracodawców. Udając się do takiego urzędu znajdziemy tam pełne tablice z ogłoszeniami o pracy różnorakiej maści. W urzędzie takim możemy również zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Korzyści z tego płynące są dwie. Pierwszą z nich jest otrzymywanie zasiłku dla bezrobotnych. Posiadając status osoby bezrobotnej, przysługuje nam pewna ilość pieniędzy co miesiąc (niestety bardzo niewielka). Gdy jesteśmy zarejestrowani w urzędzie pracy, nie musimy już stale tam jeździć aby przeglądać tablice ogłoszeń. Urząd ten sam wyszuka dla nas ogłoszenie i powiadomi nas o tym fakcie telefonicznie. Urząd pracy to również dobre miejsce do zrobienia różnego rodzaju dodatkowych kursów. Za jego pośrednictwem możemy np. starać się o darmowy kurs na wózki widłowe. Przedstawiając odpowiedni biznes plan w urzędzie pracy możemy starać się o uzyskanie bezzwrotnej pożyczki na otworzenie własnego biznesu. Jak widać więc, urzędy pracy mają wiele ciekawych aspektów.

Rozwój internetu spowodował również rozwój zupełnie nowego sposobu na życie, czyli nowej formy pracy. Jedną z nich jest właśnie freelancing. Jest to zazwyczaj praca zdalna, którą wykonujemy za pośrednictwem internetu. Naszym pracodawca nie musi być więc firma lub osoba znajdująca się w naszym mieście. Możemy zatrudniać się w firmach z całego kraju, a nawet zagranicy. Freelancing to po części forma małego biznesu, czyli praca na własny rachunek. Wyszukujemy różnego rodzaju zlecenia, które wykonujemy przy komputerze bez ruszania się z domu. W internecie możemy znaleźć coraz więcej portali na których firmy lub osoby prywatne umieszczają różnego rodzaju zlecenia. My odpowiadając na tego typu ogłoszenie możemy przyjąć zlecenie i po jego wykonaniu otrzymać wynagrodzenie. Jest to zdecydowanie praca dla osób obowiązkowych i sumiennych. Dużo trudniej wykonuje się pracę w domu, gdyż rozpraszają nas różnego rodzaju przyjemności życia codziennego, a terminów trzeba się trzymać. Freelancing to praca zazwyczaj z dziedziny informatycznej. Jest to np. różnego rodzaju programowanie, tworzenie baz danych czy stron internetowych. Często możemy znaleźć również zlecenia dotyczące pisania różnego rodzaju artykułów lub tłumaczeń tekstów. Freelancing to dobra forma pracy dla osób, które nie bardzo mogą pracować na pełen etat. Pracę tą wykonujemy w godzinach, które ustalamy sobie sami, czyli dogodnych.

Tagi: praca, rozwój, czas | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Dobra reklama to gra. Jej zadaniem jest działanie na nasza psychikę. Nie ma rzeczy, których nie pot...
  • W internecie tkwi ogromny potencjał. Zwłaszcza w polskim, bowiem nasze zasoby sieciowe są wciąż ubo...
  •  Lepiej mieć własną firmę, niż pracować na bogactwo innych. Lepiej zarabiać średnio na własnej dz...

Odpowiednia pozycja

Wiele osób zapomina, ze także niezwykle ważna jest pozycja, w jakiej siedzimy przy komputerze. Wiele osób pracuje przy komputerze nawet po kilka czy kilkanaście godzin w ciągu dnia. Często odczują oni zmęczenie ora ból mięśni, który nie pozwala na ef...