Poznaj swoje prawa

Praca W pracy lubią nas wykorzystywać. Pracujemy więcej i dłużej niż należy nie dostając za to wynagrodzenie. Pracodawca nie płaci na nas składek na ubezpieczenie społeczne, kombinuje z umowami. Sposobów na oszukanie pracownika jest wiele, ale działa to tylko wtedy, gdy ten nie zna swoich praw. Fakt, pracodawcy nie, lubią zatrudniać osób, którzy znają prawo pracy i potrafią walczyć o swoje. Dlatego nie warto o tym wspominać w CV (no chyba że walczymy o stanowisko w kadrach). Z zapisu prawa pracy i jego poszczególnych paragrafów korzystać powinniśmy tylko w takim momencie, kiedy jest to niezbędne. A zapisy te znać warto, bowiem nieuczciwych pracodawców w Polsce jest wielu. Przy tym nie warto od razu iść do szefa i się wykłócać, podobnie nie warto od razu iść do Sądu Pracy. Wystarczy donieść o nieprawidłowościach w firmie Państwowej Inspekcji Pracy. Ta instytucja bowiem potrafi postawić do pionu każdego pracodawcę.

Szukający w Polsce pracy wysyłają setki CV i listów motywacyjnych tygodniowo. Odzew zazwyczaj jest niewielki. Dlatego jeśli już dostaniemy zaproszenie na rozmowę o pracę, to dobrze się do niej przygotujmy. Takich szans wielu nie dostaniemy i lepiej tych nielicznych nie marnować. Do każdej rozmowy o pracę powinniśmy się dobrze przygotować. Jeśli dostaniemy takie zaproszenie, to dokładnie przejrzyjmy profil firmy w jakiej zabiegamy o etat. Prześledźmy wszystko, co się da - profil działalności, odbiorców, poziom świadczonych usług, dobre i złe strony firmy. To na pewno nam pomoże w samej rozmowie z potencjalnym pracodawcą. Jeśli na taką rozmowę pójdziemy z marszu, to mogą być kłopoty. Wymyślać nie wypada, bo lanie wody przy takich okazjach nie jest mile widziane. Dobrze tez szczegółowo przygotować swój życiorys i bynajmniej nie chodzi tu tylko o wypisanie swojej dotychczasowej kariery zawodowej (byłych miejsc pracy), ale o informacje, dlaczego z byłymi pracodawcami się rozstaliśmy i czym się w tamtych firmach zajmowaliśmy.

Z kobietami czasami trudno się porozumieć. Wiedzą o tym ci, którzy tkwią w związkach małżeńskich. Kobieta to istota nieodgadniona i pełne zrozumienie ich natury jest w zasadzie niemożliwe. Nie tylko przez mężczyzn, ale i rzez inne kobiety. Panie jednak świetnie spisują się w rolach szefów. Owszem, są bardziej wymagające i bardziej stanowcze (co niekiedy przekłada się na swoisty terroryzm). Ale nie jest tajemnicą, że kobiety - szefowie mają lepiej działającą intuicję, są bardziej przedsiębiorcze i skuteczne. To ostatnie zawdzięczają często swojemu wdziękowi kobiecemu, bo jak odmówić ładnie ubranej, stanowczej kobiecie? Z szefem kobietom dużo łatwiej porozumiewać się mężczyzną? Czy chodzi tutaj o różnicę płci? Zapewne tak, kobieta bowiem najczęściej chce być lepsza od innej kobiety, stąd tez konflikty na takiej linii. W tym wypadku zmysł biznesu zastępowane jest przez zwykłą próżność i zazdrość. Jedno jest pewne: kobieta szef zawsze budzi kontrowersje.

Tagi: strażak, kobieta, praca | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Pierwszymi konstruktorami pojazdów elektrycznych była niemiecka marka Porsche.W 1925 roku Ferdynand...
  • Jeśli chcemy odnosić sukcesy jako przedsiębiorcy, to musimy pomyśleć o reklamie i estetycznej formi...
  • Ojcowie, których żony zostawiły samych z dziećmi najczęściej jednak udają się do psychologa. Jest t...

Morgan 4/4 V

Jest go nieco łatwiej zdobyć. Samochód Morgan 4/4 V jest naprawdę zdecydowanie łatwiej zdobyć niż jego poprzedników. Jednak i tak absolutnie nie można powiedzieć, iż samochód ten jest łatwo zdobyć. Wyprodukowano go bowiem tylko i wyłącznie w liczbie ...