Praca dla studentów Poznań

Praca Ludzie, którzy nie mają żadnych kwalifikacji i nie mogą znaleźć żadnej w miarę dobrze płatnej pracy, decydują się na ciężką pracę fizyczną. Zazwyczaj mężczyźni idą na budowę. Wymaga to niezwykłej siły i odporności psychicznej. Zazwyczaj, jeśli podpisuje się umowę na budowie, to opiewa ona także na najniższą możliwą kwotę, a resztę otrzymujemy "nielegalnie". Wiele osób jednak decyduje się na taki układ, zwłaszcza, jeśli nie ma możliwości innego zarobku. Nie zyskujemy w ten sposób żadnych zdolności kredytowych, ale mamy gotówkę, za którą możemy zapewnić wyżywienie rodzinie. Na ogół jednak jest tak, że budowlańcy pracują całkowicie "na czarno". Jest to wtedy bardzo opłacalne finansowo, ale niestety także bardzo niebezpieczne. Budowa jest bardzo niebezpiecznym miejscem, nigdy nie wiemy, co może nam się stać. Bardzo często dochodzi do różnych niebezpiecznych wypadków. Jeśli nie daj Boże, coś takiego nas spotka, nie mamy ubezpieczenia i nie opłacamy żadnych składek, to wtedy za szpital trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Są to naprawdę ogromne kwoty, więc chyba nie warto ryzykować.

Co roku wielu studentów kończy studia polonistyczne i szukają pracy w szkole. Są zalety zajmowania stanowiska nauczyciela, ale są i wady. Niewątpliwą zaletą będzie fakt, że to jednak etat państwowy, więc nagłe zwolnienie nam nie grozi. Będziemy także otrzymywać pensję regularnie. Niestety pensja jest bardzo niska, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, jaki wysiłek trzeba włożyć w nauczanie dzieci. Czasami jest to praca bardzo niewdzięczna, zwłaszcza, jeśli trafimy na klasę z wielkimi problemami, która w ogóle nie ma chęci do nauki. Każdy widział też szokujący materiał telewizyjny, w którym dzieci znęcały się nad swoim nauczycielem. Niestety i na takie niebezpieczeństwa trzeba być przygotowanym. Praca nauczyciela może nam dać naprawdę dużo satysfakcji, zwłaszcza, jeśli kochamy pracę z dziećmi. Trzeba jednak być naprawdę silną osobą, z wytrzymałą psychiką i wielką pasją, żeby w szkole wytrzymać wiele lat i nie zwariować. Najlepiej jeszcze znaleźć sobie jakieś inne zajęcie, żeby nasze dochody były większe, bo sama pensja nauczyciela nie jest zbyt zadowalająca.

Młodzi ludzie często już nie mogą liczyć na pomoc rodziców w kwestiach finansowych. Chociaż rodzice ciężko pracują i bardzo się starają, to dysponują niewielką ilością pieniędzy, które mogą dać dziecku, zwłaszcza, gdy młody człowiek zaczyna studiować, wtedy wydatki są ogromne. Młody człowiek, student musi sam znaleźć sposób na zdobycie pieniędzy. Jedyną pracą jaką może sobie znaleźć jest okropne stanowisko pracy. W zasadzie ma do wyboru dwie propozycje. Jedna to rozdawanie ulotek. Co jest bardzo męczące, mało opłacalne i trzeba stać prawie cały dzień, bez względu na pogodę. Jednak wiele osób decyduje się na tego typu zarobek, by zyskać te 30 złotych dziennie. Podobną pracą do rozdawanie ulotek jest bycie hostem czy hostessą w markecie i częstowanie klientów oraz zachwalanie produktów. Jest to niezwykle uwłaczające i także słabo opłacane zajęcie, ale młodzi ludzie często nie mają wyjścia. Ostatnią pracą, jaką możemy bez problemu dostać do praca w fast foodach. Niezwykle ciężka praca, składająca się nie tylko z przyjmowania zamówień, ale także ich realizacji i sprzątania. Niestety słabo opłacana.

Tagi: praca, młodzież, reklama | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Szkolenia z zakresu zarządzania personelem są bardzo wskazanym elementem rozwoju dla wszystkich osó...
  • W wielu przypadkach pracodawca nie chce już wyłącznie życiorysu i listu motywacyjnego, a prosi o do...
  • Każdy z nas ma prawo do reklamacji. Rozporządzenia unijne mówią, że mamy nawet prawo zwrócić zakupi...

praca IT Bydgoszcz

 W czasie lata pracodawcy pilnie poszukują pracowników sezonowych. Są to pracownicy cenni w każdej firmie, bo często zgadzaj a się na prace na czarno. Pracodawca nie musi wtedy odprowadzać żadnych składek ZUS ani niczego podobnego. Dlatego taki pra...