praca - technik informatyk

Praca kasjerka to odpowiedzialny zawód, który najczęściej wykonują kobiety, chociaż również w dzisiejszych czasach spotyka się na tym stanowisku również mężczyzn. Praca kasjerki jest o tyle trudna, że pracuje się z pieniędzmi i to oczywiście nie swoimi, ponieważ my jedynie przyjmujemy pieniądze klienta za zakupy, które zrobił. W zależności w jakim miejscu pracuje dana osoba, czyli w zależności od wielkości danego sklepu tyle pieniędzy przetacza się przez jej ręce. Jeżeli mamy do czynienia na przykład z wielki marketem to oczywiście sumy czasami potrafią sięgać nawet do kilku tysięcy złoty przez osiem godzin dnia pracy. Kasjerka bardzo często ma trudną i męczącą prace, ponieważ najczęściej musi spędzać kilka godzin nieustannie siedząc przy stanowisku pracy czyli przy kasie fiskalnej, a czasami zdarza się, że kolejka ludzie nie ma końca, co jest niezwykle męczące przede wszystkim dla naszego kręgosłupa, ponieważ pozycja siedząca nie służy naszej postawie, a nieustanne liczenie pieniędzy potrafi wykończyć nasz umysł.

Kasjerka to jak sama nazwa wskazuje osoba pracująca na kasie fiskalnej najczęściej w sklepach typu market. Oczywiście nazwa wskazuje na osobę płci żeńskiej, jednak spotyka się w dzisiejszych czasach osoby płci męskiej, które znajdują się na tym samym stanowisku co ich koleżanki. Wcześniej praca mężczyzny na kasie była brana na za niegodną, ponieważ wymagało się od niego wyższej jakości pracy i oczywiście cięższej, ponieważ praca kasjerki nie jest pracą czysto fizyczną, jednak nie można jej zaliczyć do lekkiej, ponieważ obciążenie psychiczne i fizyczne jak na kobietę jest dość wymierne. Kasjerka ma ważne zadanie ponieważ nie może pomylić się w wydawaniu pieniędzy jak i ich przyjmowaniu, ponieważ w przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości pieniędzy może się okazać, że zostanie zwolniona ze sklepu z powodu nieuczciwej pracy, a z drugiej strony, kiedy będzie miała zbyt mało gotów w kasie w stosunku do wydanych towarów może się okazać, że zostanie to wyrównane w formie potrącenia z jej wypłaty miesięcznej co może być wielkim ciosem.

Kasjerka posiada kilka bardzo ważnych obowiązków podczas pracy, a mianowicie musi ona między innymi uważać na nieuczciwych klientów, którzy na przykład zapragną wynieść coś ze sklepu nie mając na zamiarze płacić za dany towar, jest to jak najbardziej kradzież, która oczywiście będzie potępiania i to z bardzo wielką surowością jedynie w przypadku złapania danej osoby na gorącym uczynku, ponieważ jeżeli uda mu się opuścić sklep to oczywiście ujdzie mu to na sucho. Często za takie rzeczy są obwiniane pracownicy sklepu, ponieważ to oni w gruncie rzeczy nie dopilnowali wynoszonego towaru. Ogólnie to każdy sklep posiada swoją ochronę, jednak nie można wymagać cudów i kontrolowania każdego klienta, ponieważ mogłoby nadszarpnąć to reputacją danego marketu. Kasjerki czasami są poddawane próbom, które mają na celu sprawdzić ich czujność, czyli są to tak zwane wózki kontrole, o których mowa będzie w następnym podpunkcie. Kasjerki musza być czujne, jednak po kilku godzinach pracy ich czujność spada drastycznie.

Tagi: kasjer, płeć, stanowisko | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Mechanik potrzebnyMechanik to osoba z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem, osoba, która w w...
  • Wielu młodych ludzi zastanawia się czy wybrać się na staż. Jest to na pewno bardzo korzystne dla pr...
  •  Praca szwaczki niesie za sobą wiele niebezpieczeństw, ponieważ najczęściej pracują one z bardzo ...

Podnosić kwalfikacje

Warto podnosić swoje kwalifikacje. Bez względu na to, czy jesteśmy obecnie bez pracy, czy tez mamy jakieś zajęcie. Jedno jest pewne - w Polsce nic nie jest pewne. Dziś pracujemy, a jutro możemy być bezrobotni. Dlatego jeśli tylko mamy okazję przyuczy...