praca białystok

Praca Praca w szkole, gdy pełnimy funkcję nauczyciela, także może dawać dużo satysfakcji. I chociaż życie nauczyciela wcale nie jest takie słodkie, jak to się wydaje, to i tak jest to bardzo interesujące zajęcie. Nauczyciel nie ma dwóch miesięcy wakacji i nie przebywa w szkole tylko tyle, ile ma godzin lekcyjnych. Wymiar godzinowy jest taki sam, jak każdego innego pracownika, ale nauczyciel musi dodatkowo jeszcze pracować w domu. Niestety, jest to bardzo mało opłacalna praca, ponieważ wynagrodzenia są naprawdę minimalne i czasami nie wystarcza na same opłaty. Dopiero po 25 latach ciężkiej pracy, nauczyciel może liczyć na jakąś istotną podwyżkę, ale wtedy jest już zupełnie wypalony zawodowo. Nie ma się co dziwić, że są często sfrustrowani i zniechęceni do swojej pracy. Ale praca w szkole to także przyjemność, zwłaszcza, jeśli kochamy pracę z dziećmi. Możemy im przekazać wiedzę i to nie w suchy i beznamiętny sposób, możemy im trochę odpuścić i pokazać, że też jesteśmy na luzie. Dzięki temu nawet praca nauczyciela może być ciekawa.

Gdy słyszymy, że ktoś pracuje w mediach, bardzo mu tego zazdrościmy. Wszystko dlatego, że mamy całkiem mylne pojęcie o tego typu pracy. Uważamy, że polega ona wyłącznie na błyszczeniu przed kamerą, że przecież taki prezenter wiadomości w ogóle się nie męczy, bo czym? Jednak praca w telewizji jest bardzo trudna i tylko dla bardzo odpornych psychicznie osób. Dlatego też nie każdy się do tego nadaje. Często trzeba spędzać całe dnie i noce na planie zdjęciowym, fakt, że pensja może być duża, ale co z tego, skoro nie mamy kiedy tych pieniędzy wykorzystać. Podobnie jest z pracą dziennikarza czy fotoreportera, którzy pracują w jakiejś popularnej gazecie. Muszą ciągle być w ruchu, wiecznie dostępni. Można ich wyciągnąć z rodzinnego obiadu, bo coś ciekawego czy wstrząsającego się wydarzyło i jest on potrzebny. Z tego powodu zawód dziennikarza wybierają osoby samotne, które mogą być ciągle w ruchu, nikogo przy tym nie krzywdząc.

Kiedy mamy już dość pracy dla innych i zarabiania dla nich pieniędzy, wielu z nas decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej i na rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Dzięki temu mamy dostęp do wszystkich zysków, jakie przynosi nasza firma, ale musimy też pokrywać wszystkie koszta. Oczywiście są i wady i zalety posiadania własnej firmy. Zyskujemy niezależność i wolność. Sami podejmujemy decyzję, pozyskujemy klientów, dostawców i sympatyków czy współpracowników, ale podejmujemy też ryzyko na własny rachunek i jesteśmy za wszystko sami odpowiedzialni. Dlatego trzeba się dobrze zastanowić czy na pewno tego chcemy. Zazwyczaj jest też tak, że mamy mniej wolnego czasu, bo o swojej firmie stale się myśli, nawet gdy idziemy z dzieckiem do kina. Musimy mieć dobre powody, żeby taką firmę założyć, dlatego najpierw lepiej się zastanówmy, żeby potem nie żałować swojej decyzji.

Tagi: ruch, dziennikarz, szkoła | Mapa strony

Najpopularniejsze

  •  Jeszcze kilka miesięcy temu filmy DVD były koszmarnie drogie. Za jedna pozycje musieliśmy płacić...
  • Z szefem to jest już tak, że ten zawsze ma rację - nawet wtedy, gdy jej nie ma. I kłócić się nie tr...
  • Nie każdy pamięta, w jaki sposób wyglądały kiedyś reklamy. Bardzo modne były reklamy porównawcze, z...

Nauka

UJ już dawno przestał być najlepsza uczelnia w Polsce, została mu tylko taka opinia, owszem są dobre kierunki, ale na pewno nie był to mój kierunek i z mojego osobistego doświadczenia wynika, ze UJ-towi do najlepszej uczelni w Polsce coraz więcej bra...