radca prawny warszawa

Praca Radca prawny - tudzież adwokat to taki osobnik, któremu do końca nie można dawać wiary. Dlaczego? Kiedy idziemy po poradę do adwokata, to ten zawsze będzie nas namawiał do wystąpienia na drogę sądową. Dla niego to żyła złota. JKiedy decydujemy się na krok i żądamy sprawiedliwości, to okazje się, że wcale nie jest tak słodko. Że adwokat nam mówił tylko o jasnych stronach i paragrafach nam sprzyjających. Często nawet bywa tak, że sprawy wygrane sromotnie przegrywamy.Do przegranej sprawy dochodzi jeszcze rachunek, bo cokolwiek się nie stanie, to naszemu adwokatowi za usługi i tak będziemy musieli zapłacić. Dla niego znaczenia nie ma, czy nasza sprawę wygra. Adwokat zawsze na naszej sprawie zarobi. Dlatego jeśli zdecydujemy się na drogę sądową, to dobrze się zastanówmy, możemy także skonsultować to z niezależnym radca prawnym.

Adwokaci to szara strefa polskiego podatku. Nie mają kas fiskalnych i nigdy tak na prawdę nie wiadomo, ile adwokat zarabia. Nie możemy też dawać wiary w jego rady, większość adwokatów bowiem naciąga nas na swoje usługi.Kiedy idziemy po poradę do adwokata, to musimy się liczyć z tym, że ten będzie nas namawiał do skorzystanie z jego usług w Sądzie. Będzie nam przytaczał stosowne argumenty i paragrafy świadczące o tym, że sprawy przegrać nie możemy. Adwokaci są ostoją naszego spokoju i uczciwości. Niestety, strasznie nadwyrężają nasz budżet. Adwokaci tak naprawdę niewiele dbają o nasza sprawę. Tutaj liczy się przede wszystkim kasa, jaką ci zarobią na obsłudze naszej sprawy.Adwokatów się boimy i nie ufamy im. I chyba nie ma w tym nic dziwnego. Bo nawet jeśli nie znamy się na prawie, to jednak głupi nie jesteśmy. Kiedy ktoś próbuje nas naciągną i wyprowadzić w pole, to zawsze budzi się w nas instynkt, przeczycie które pozwala na dystans do tego, co słyszą nasze uszy.

Studia prawnicze uważane są za jedne z najbardziej elitarnych. Młodych ludzi studiujących na prawie uważa się za mądrych już z samego założenia. Nie zawsze jednak samo studiowanie prawa jest wyznacznikiem inteligencji, nie zawsze tez gwarantuje dobra pracę i publiczne poważanie. Prawnik bowiem bez aplikacji prawnikiem tak naprawdę nie jest. Samo wykształcenie w tym kierunku daje niewiele. Można co najwyżej zajmować se kadrami w firmie. O pracy adwokata, sędziego, prokuratora jednak można sobie pomarzyć, jeśli nie uda się absolwentowi prawa dostać na wymarzone aplikacje. A że żyjemy w państwie, gdzie do palestry przyjmuje się przede wszystkim znajomych znajomych, rodziny prawników, etc, to nie możemy liczyć na to, że rzeczywista wiedza i umiejętności dadzą dobry start w prawniczej karierze.Jeśli więc nasze dziecko wymyśli sobie studia prawnicze, to zastanówmy się, czy to dobra droga. Zdecydowanie lżej mają informatycy i inżynierowie - a dużo mniej nie zarabiają, jeśli w tym co robią są dobrzy.

Tagi: adwokat, prawo, usługi | Mapa strony

Najpopularniejsze

  •  Higiena w pracy nie opiera się jedynie na sprzątaniu po zakończeniu pracy, ale przede wszystkim ...
  •  Bardzo dobrym przykładem takich reklam są reklamy firmy Benetton. Ukazują one raczej dekadencką,...
  • nakomity motocykl. Motocykl Praga ED 250 nie jest już produkowany, chociaż trzeba otwarcie przyznać...

Marketing oraz reklama czyli ich rola w życiu codziennym

Słuchając przeróżnych stacji radiowych, podobnie jak w przypadku oglądania telewizji, można co jakiś czas usłyszeć bloki reklamowe, składające się w przeciwieństwie do reklam telewizyjnych, z głosowych przekazów marketingowych. Ta forma reklamy jest ...