Radiowcy mają najtrudniej

Praca Media to czwarta władza. Przynajmniej tak uważają politycy, którzy z mediami starają się żyć dobrze, ale w głębi duszy mediów się boją i ich nie lubią. Media bowiem patrzą politykom na ręce i nie pozwalają na przysłowiowe przekręty. Media jednak mediom nie równe. Niektóre są bardziej, niektóre mniej skuteczne. Co ciekawe - każdy dziennikarz musi mieć inne predyspozycje. W tym całym świecie mediów najtrudniej mają radiowcy. Dlaczego? Dziennikarz telewizyjny, prasowy bądź internetowy ma do dyspozycji medium jakim jest obraz. W przypadku telewizji będzie to obraz ruchomy, przedstawiający sytuację, ukazujący konkretne obrazy. Prasowcy i media internetowe muszą polegać na obrazie zastanym, ale i zdjęcia potrafią doskonale oddać przedstawiany materiał. Niekiedy nie potrzeba nawet słów. A jeśli dziennikarz zrobi kilka gaf w tekście, t obrazy - tudzież zdjęcia - z nawiązką to rekompensują. Dziennikarz radiowy do dyspozycji ma wyłącznie dźwięk. Newsem są tylko słowa, toteż radiowiec musi być kompletny, musi umieć dobrać właściwe sowa i określenia by zadziałać na nasza wyobraźnie i dobrze oddać temat i istotę wiadomości.

Dziennikarze coraz częściej zapominają o etyce. Ze swojej pracy czynią broń i walczą o swoje interesy. Może nie zawsze, ale wiele artykułów jest mało rzetelnych. Nie możemy także sugerować się cytatami, bo te również można dobrać wedle swego upodobania - wystarczy wiedzieć, kogo i o co zapytać. Wielu dziennikarzy karierę robi właśnie wtedy, gdy zapomina o etyce, bądź świadomie jej nie przestrzega. Ileż to powstawało materiałów ukazujących ludzką krzywdę. Większość z nich powstawała z myślą nie o samych ludziach i nie z idęą pomocy im, ale by wyrabiać sobie w świecie mediów nazwisko i renomę. Z tego samego powodu media nie wracają do tematów - najczęściej dlatego, że powracać nie ma do czego. Po zrobieniu materiału często nic się nie zmienia, a ludzie pozostawieni są po raz kolejny na pastę samotności - tym razem pozostawieni i oszukani przez media. A dziennikarze... są wylansowani ludzką krzywda i uważani są za piewców uczciwości i dobroci.

Praca dziennikarza jest niewątpliwie bardzo fascynująca. Codziennie mamy do czynienia z czymś nowym, z czego robimy sensację albo tragedię. Możemy wpływać na to, co ludzie będą sądzić na dany temat i kształtować ich opinie i poglądy. Niestety, oprócz całego mówienia o powołaniu dziennikarskim jest jeszcze szara rzeczywistość, w której bardzo trudno znaleźć pracę na etat. Wiadomo, że taka praca gwarantuje ubezpieczenie, pracodawca płaci wszystkie składni i bez problemu możemy iść do lekarza czy do szpitala. Niestety, jeśli jesteśmy dziennikarzami, trudno nam taki etat znaleźć. W większości redakcji wszystkie stanowiska zajęte są od lat przez te same osoby, które pracują tam już bardzo długi czas i nie zamierzają rezygnować. Dlatego dziennikarzom proponuje się współpracę, co oznacza marne pieniądze przy sporym wysiłku. Ponadto, kryzys spowodował masowe zwolnienia dobrych dziennikarzy z wieloletnim doświadczeniem, więc konkurencja wzrosła. Dlatego znalezienie etatu czasami graniczy z cudem, ale są szczęściarze, którym się to udaje.

Tagi: media, zdjęcia, świat | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • planetarnia.pl  Odmienny sposób przekazywania informacji o towarze wyznaczający reguły tworzenia reklam dla stac...
  • Już nieco częściej spotykany. Samochód osobowy MG J-type Midget jest już zdecydowanie częściej spot...
  • Warto podnosić swoje kwalifikacje. Bez względu na to, czy jesteśmy obecnie bez pracy, czy tez mamy ...

Księgowość

http://www.druknaszkle.pl/ Znajomość zagadnień księgowych jest niezmiernie istotna dla działania każdego przedsiębiorstwa. Orientacja w księgowości jest potrzebna nie tylko osobom bezpośrednio zatrudnionym w dziale księgowym ale również przełożonym. Wiele firm w ogóle nie twor...