Marketing oraz reklama czyli ich rola w życiu codziennym

Reklama i marketing Słuchając przeróżnych stacji radiowych, podobnie jak w przypadku oglądania telewizji, można co jakiś czas usłyszeć bloki reklamowe, składające się w przeciwieństwie do reklam telewizyjnych, z głosowych przekazów marketingowych. Ta forma reklamy jest najmniej skuteczna, ponieważ polega tylko i wyłącznie na wysłuchaniu przekazu zawartego w tej reklamie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ słuchacz nie może reklamowanego produktu zobaczyć nawet na zdjęciu, a tylko o nim słucha, co bardzo szybko przekłada się na zapomnienie treści reklamy i w konsekwencji słuchacz nie zapamiętuje o czym była ta reklama. Te przekazy reklamowe które można zobaczyć w telewizji lub innych mediach, są zdecydowanie łatwiejsze do zapamiętania, ponieważ konsument nie jest w stanie sobie z niczym danego produktu skojarzyć tak, jak ma to miejsce w innych formach reklamowych, gdzie produkt można sobie skojarzyć, np. z aktorem występującym w reklamie, czy z miejscem gdzie się ją widziało, np. na bilbordzie. Dlatego też w radiu można spotkać zdecydowanie mniejszą ilość reklam, niż ma to miejsce za pośrednictwem innych mediów.

Niektórzy mają ranking swoich ulubionych reklam. Rzeczywiście rozwój w ich robieniu jest bardzo szybki. Reklamy są coraz bardziej atrakcyjne. Już nawet nie ze względu na produkt czy firmę jaką reklamują, ale także na montaż i inne elementy techniczne. Reklamy są dziś małymi dziełami sztuki, na które składają się słowa. Słowa, z kolei wywołują u odbiorców określone emocje. Dzięki temu wpływają na nasze samopoczucie i psychikę i sprawiają, że je zapamiętujemy, a nawet się do nich przywiązujemy. Zazwyczaj podobają nam się najbardziej reklamy bazujące na dowcipie słownym bądź sytuacyjnym. Jeśli reklama wywoła u odbiorców śmiech, to możemy być pewni, że ja zapamiętają. Niektórzy lubią reklamy, które przekazują pozytywne emocje, rodzinne ciepło i spokój. Takie reklamy przyjemnie się ogląda, bo one uspokajają i sprawiają, że nie denerwujemy się tak bardzo, że nam film przerwali. Reklama tak mocno wtargnęła w nasze życie, że zaczęliśmy ją lubić.

Dobra reklama to gra. Jej zadaniem jest działanie na nasza psychikę. Nie ma rzeczy, których nie potrzebujemy, a reklama nam uświadamia, że właśnie nadszedł czas, by to kupić.Dobrzy marketingowcy zarabiają fortunę. Uznane agencje reklamowe nie narzekają na brak zleceń, reklama bowiem jest dźwignią handlu. Jeśli nasz produkt będzie rozpoznawalny, to da się na tym zarabiać krocie. Musimy jednak uważać. Reklama oczywiście zawsze będzie korzystnie przedstawiała nasze usługi, nasza ofertę i produkty. Nie możemy jednak przesadzać. Jeśli nasza reklama będzie kłamała, to możemy popaść z niemałe problemy. Będziemy musieli w świetle prawa odpowiadać za wszelkie roszczenia reklamacyjne.Dlatego najlepszą reklamą jest reklama "ważona". Chodzi to o to, by nie uczynić naszej oferty produktem nachalnym, ale zachęcającym w delikatny i subtelny sposób. Nasze usługi muszą być przedstawione z gracją i wyczuciem. Wtedy będziemy szanowani przez małych klientów i dużych kontrahentów.

Najpopularniejsze

  • Warto podnosić swoje kwalifikacje. Bez względu na to, czy jesteśmy obecnie bez pracy, czy tez mamy ...
  • Dobra reklama to gra. Jej zadaniem jest działanie na nasza psychikę. Nie ma rzeczy, których nie pot...
  • Kobiety nie widzą w tym nic ciekawego i ekscytującego, ale mężczyźni to wprost uwielbiają. Jednym z...

Korzyści odbiorcy

Różne rodzaje przedstawiania zalet produktów przynoszą również korzyści odbiorcom reklam prezentowanych w mediach.W mnogości produktów dostępnych na sklepowych półkach kupujący może czuć się zagubiony. Reklama, mimo że nie jest obiektywna i przybiera...