Zabawki dla dzieci sklep internetowym

Praca Jeszcze kilka miesięcy temu filmy DVD były koszmarnie drogie. Za jedna pozycje musieliśmy płacić od 50 do 100 złotych. Dlatego też wszech i wobec szerzyło się piractwo. Masowo ściągaliśmy filmy z sieci za pomocą programów typu P2P. Dochodziło nawet do tego, że w polskich domach zaczęli się pojawiać policjanci z nakazami przeszukania. Zabierali komputery i archiwa filmów. Sytuacja ta jednak się zmienia. Na rynku pojawił się nowy format (HD) i filmy DVD zaczęły tanieć. Z pomocą przyszły (nieświadomie) hipermarkety, które uprawiając politykę masowej sprzedaży zaczęły handlować filmami za stosunkowo niska cenę. Zdarza się, że film DVD możemy kupić już 6,99 złotego. Coraz mniej ściągamy z sieci bo to już jest nieopłacalne. Wprawdzie internetu nie jest drogi, ale szkoda nam czasu i wolimy już nie ryzykować. Wśród tanich filmów zdarzają się naprawdę wartościowe pozycje. Hity kinowe ostatnich lat. Zupełnie przypadkowo, hipermarkety stały się alternatywą dla piractwa internetowego.

Ci, którzy mieszkają w dużym mieście mają lepiej. W przeciwieństwie do mniejszych miejscowości, mieszkańcy metropolii mają do dyspozycji wszelkiego rodzaju centra handlowe. Mieszkańcy kilkutysięcznych miejscowości, by zrobić zakupy muszą odwiedzić przynajmniej kilka sklepów. W jednym kupują wędliny, w drugim warzywa i owoce. Jeśli chcą nabyć środki chemiczne muszą udać się do kolejnego sklepu, w jeszcze innym będziemy poszukiwać akcesoriów i urządzeń elektronicznych. Zupełnie inaczej rzecz się ma w dużym miastach. Tutaj na pomoc przychodzą nam centra handlowe z dziesiątkami sklepików i szeroka ofertą różnorakich artykułów. Zazwyczaj w skład centrum handlowego wchodzi hipermarket, który nie dość że ma szeroką ofertę produktów, to i jeszcze ma zazwyczaj niezwykle atrakcyjne ceny. W małym mieście żyje się spokojniej i wolniej, w dużym wygodniej robi się zakupy.

Wielu Polaków robi zakupy u straganiarzy. Zazwyczaj powodem takich zakupów są ceny. Te na małych ryneczkach często bowiem są trzykrotnie niższe niż w firmowych sklepach. Ale czy rzeczywiście kupowanie na straganie bardziej się opłaca? Zazwyczaj na straganie kupujemy produkty drugiej, a nawet trzeciej kategorii. Zakupione spodnie po dwóch miesiącach noszenia się przecierają. Niekiedy po drugim praniu pękają w szwach. Podobnie sprawa ma się z koszulami, podróbkami skórzanych kurtek, czy butów. Te artykuły także nie są najlepszej jakości. Totalnym przeciwieństwem są markowe sklepy. Tutaj ceny są wprawdzie wyższe, ale produkty są o wiele bardziej trwałe. Markowe spodnie będą nam służyły przez wiele miesięcy, w butach pochodzimy o wiele dłużej, a koszula nie podrze się i nie straci kolorów po pierwszym praniu. Podsumowując, policzmy sobie, czy rzeczywiście kupowanie na straganie jest tańsze. Na straganie będziemy kupowali kilka razy do roku, w firmowym sklepi raz lub dwa. Przy tym pamiętajmy: kupując w markowych sklepach będziemy modniejsi.

Tagi: sklep, stragan, zakupy | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • http://rentagro.pl/wynajem-ciagnikow/ Oprócz wyżej wymienionych obowiązków pracodawca musi także dbać o dobro i zapewniać bezpieczne miej...
  • Dobra reklama to gra. Jej zadaniem jest działanie na nasza psychikę. Nie ma rzeczy, których nie pot...
  • Konsument podczas dokonywania konkretnego wyboru produktu stosuje różne strategie działania (modele...

Zbuduj serwis

strona firmowa W internecie tkwi ogromny potencjał. Zwłaszcza w polskim, bowiem nasze zasoby sieciowe są wciąż ubogie i wiele jest jeszcze do wyciągnięcia z internetu pieniędzy. Tak czy owak, posiadając własną firmę, bez względu na charakter (usługi, handel, etc.) ...