Ojcowie

Facet Czołg jest to podstawowa maszyna, której używano podczas wojny. Czołg był bardzo bezpiecznym miejscem, ponieważ budowany był ze specjalnego materiału, który były w stanie uszkodzić tylko potężne pociski. W pojeździe tym mieściło się zazwyczaj około trzech ludzi. Czołgiem można było nie tylko przemieszczać się po zagrożonym trenie, ale też i atakować. Sprzęt ten posiadał ogromną rurę, z której odpalano działa. Jedno takie działo potrafiło zburzyć nawet duży budynek mieszkalny. Obecnie czołgów już się nie używa ponieważ są one zbyt powolne i przestarzale, obecnie istnieją inne pojazdy zbliżone do czołgów tylko mniejsze i szybsze są to wozy pancerne. Dla czołgów znalazło się miejsce w muzeum, ponieważ nikt ich nie używa za to są pamiątką dla pokoleń. Postęp cały czas idzie do przodu, dzięki czemu można liczyć na bardziej zaawansowaną bron. Poza tym jak wczesnej wspomniałam czołgi były bardzo malutkie i nie poręczne w środku i mogły powiesić tylko kilku ludzi a z pojazdami pancernymi jest zupełnie inaczej, ponieważ wchodzi do nich nawet kilkunastu żołnierzy na raz.

Konwój jest sposobem na to aby bezpiecznie coś przetransportować, konwoje bywają przeróżne najczęściej dotyczą one pieniędzy lub czegoś równie cennego na przykład broni lub jedzenia. Konwoje na wojnie są bardzo częste ponieważ trzeba jakoś zapasy dowieźć do danego miejsca. Wcale nie jest to takie proste, ponieważ okupanci często atakują konwoje po to, aby je przechwycić wtedy wielu rannych zostaje żołnierzy i służby cywilnej. Konwój naturalnie jest zabezpieczany przez ochronę, ale nawet ona czasami może nie być w stanie poradzić sobie z zagrożeniem terrorystycznym. Konwoje najczęściej są przechwytywane przez jednostki zbrojne, które nie mają żadnej litości i mordują wszystkich. Konwoje są pod swego rodzaju ochroną, ale nie raz narusza się to prawo, kiedy brakuje lęków lub innych rzeczy codziennego użytku. Konwoje są wysyłane po dziś dzień do stref okupowanych, ponieważ każdy wie jak wiele one znaczą dla ludzi przebywających tam, jednak coraz częściej kończą się one tragicznie, ponieważ ginie w ich obronie coraz więcej żołnierzy polskich.

Pomoc humanitarna jest wsparciem kierowanym dla ludzi, którzy są pod okupacja lub w trudnej sytuacji życiowej . Zazwyczaj wojna ma wiele ofiar w tym cywilów nic więc dziwnego, że bardzo często wymagają oni pomocy. Ludzie ci nie są nic winni zaistniałej sytuacji wiec, dlaczego maja cierpieć. Liczne kraje organizują wtedy pomoc dla nich najczęściej jest to polski czerwony krzyż, który wiezie wszystko, co jest nie zbędne do życia. W śród tych przedmiotów znaleźć można przede wszystkim jedzenie, środki czystości i leki, ponieważ tych brakuje najwięcej. Pomoc humanitarna jest bardzo potrzebna ponieważ tylko w ten sposób cywile mogą normalnie funkcjonować tym bardziej, że nie odpowiadają za sytuacje, w jaki się znaleźli. Pomoc tak często ratuje życie wielu ludziom, ponieważ jest jedyną, jaką otrzymują. Pomoc tak jest organizowana po dziś dzień, ale i tak jest je stanowczo za mało, aby pomoc wszystkim ludziom, dlatego tak ważne jest to, aby włączyć do akcji pozostałe kraje, aby nie były obojętne na krzywdę ludzka i wsparli innych ludzi, którzy tego potrzebują.

Tagi: pomoc, ludzie, czołg | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Niezwykle piękny wóz. Samochód MG L-type Magna jest niewątpliwie bardzo rzadkim samochodem. Z reszt...
  • Zwolnienie jest to rozwianie umowy. Zazwyczaj jest tak ze, kiedy podpisujemy umowę to robimy to na ...
  • W internecie tkwi ogromny potencjał. Zwłaszcza w polskim, bowiem nasze zasoby sieciowe są wciąż ubo...

kampanie reklamowe google adwords dla firm

 Lepiej mieć własną firmę, niż pracować na bogactwo innych. Lepiej zarabiać średnio na własnej działalności gospodarczej, niż dużo u psychicznie chorego szefa, który upokarza nas i poniża w pracy niemal każdego dnia. Aby jednak nasza własna firma p...