Sprzedawca butów w Stanach i w Polsce

Praca Tym, że w każdym kraju i w każdej krainie inne są obyczaje nikomu nie trzeba chyba mówić. Nawet jeśli chodzi o wykonywane zawody. Co w jednym kraju uważane jest na poniżające w innym nie musi być haniebne, a wprost przeciwnie - można się tym niemal chwalić. Oczywiście nie jest to wyznacznikiem, ale warto zwrócić uwagę na to, jak w USA traktuje się sprzedawców butów. Przykładem może być serial ze słynnym bohaterem Alem Bundym. Dziesiątki odcinków tego sitcomu naśmiewa się ze wszystkich, którzy są przedstawicielami tego zawodu. Sprzedawca butów w Polsce to żadna ujma w zawodzie, aczkolwiek dobrego zdania o sprzedawcach nie mamy. Trochę zauroczeni wspomnieniami - bo przecież "Świat według Bundych" wszyscy kiedyś oglądaliśmy - także mamy sprzedawców za nieudaczników, którzy do innych prac nie bardzo się nadają, status sprzedawcy w jakimkolwiek sklepie nie sprawia, że spoglądamy na takiego pracownika z należytym szacunkiem, niestety mało tez w nas w takich momentach zrozumienia.

Śmieciarz to jeden z tych zawodów, o którym lepiej nie wspominać. Jeśli jednak podjęliśmy się prezentacji najbardziej "wstydliwych" zawodów świata, to nie możemy tej fuchy pominąć. Śmieciarze kojarzą nam się z ludźmi mającymi styczność z odrażającymi zapachami, śmietnikową zgnilizną, brudem i zarazkami. To natychmiast stawia śmieciarza w rzędzie ludzi, a którymi lepiej nie rozmawiać i nie utrzymywać kontaktu. A przecież... śmieciarz to jeden z bardziej odpowiedzialnych zawodów. Owszem, nie jest to praca wdzięczna, ale to właśnie od służb komunalnych,porządkowych - w tym śmieciarzy zależy nasza higiena, czystość miasta. Gdyby nie ten trudny zawód, to z pewnością w niejednym mieście panowałaby epidemia wywołana zarazkami, brudem i bakteriami. Co ciekawe - w pogardzie mamy śmieciarzy, a nie wiemy nawet, że to jeden z najlepiej płatnych zawodów w Polsce. Praca niemiła, ale treściwa i adekwatna do wykonywanego zawodu płaca niemal całkowicie rekompensuje "stresowe".

Dobry mechanik

Dobry mechanik samochodowy to osoba, która pomoże nam naprawić samochód. Usługa taka będzie polegała na szybkiej lokalizacji usterki i jej usunięciu. Dobry mechanik samochodowy zna budowę i szczegóły technologiczne samochodu, ma odpowiednie doświadczenie w swoim fachu. Dobry mechanik samochodowy wyceni swoją usługę zgodnie z obowiązującym w jego zakładzie naprawczym cennikiem. Dobry mechanik samochodowy nie będzie wmawiał klientowi, że drobna usterka stanowiła wielki problem przy jej likwidacji i wymagała sprowadzenia części zamiennych z Wysp Zielonego Przylądka. Dobry mechanik samochodowy to gwarancja profesjonalnie wykonanej i uczciwej usługi naprawczej.

Mechanik dziś

Mechanik samochodowy w dzisiejszych czasach różni się od fachowców sprzed lat. Zmieniają się czasy, zmieniają się technologie. Współczesny mechanik samochodowy musi znać się nie tylko na mechanicznej budowie pojazdu, lecz również na jego elektronicznych zawiłościach. Dzisiejszy mechanik samochodowy bardziej przypomina informatyka, niż fachowca, z jakim mieliśmy do czynienia kiedyś. Naprawa poczciwego malucha czy dużego fiata, które to auta można było naprawić często bez problemu za pomocą kija i szczotki, nie wymagała takiej wiedzy jak diagnostyka dzisiejszych, nafaszerowanych elektroniką samochodów.

Tagi: zawody, praca, mechanik | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Za przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy odpowiada pracodawca. ...
  • Reklamy towarzyszą nam każdego dnia, bo są niemal wszędzie. Oglądamy dużo telewizji, więc jesteśmy ...
  • Często mamy już dość pracodawców - oszustów, którzy wykorzystują naszą ciężką pracę, zarabiają na t...

Nie ufaj mechanikowi

Mechanik potrzebnyMechanik to osoba z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem, osoba, która w wielu przypadkach służy pomocą. Mechanik rowerowy pomoże nam zmienić oponę, dętkę, ustawi hamulce, wymieni klocki hamulcowe, poprawi stabilność jednośla...