Szkodliwe działanie komputera

Praca Jak było wcześniej powiedziane korzystne z komputera ma także szkodliwe skutki?

Komputer jest niezwykle potrzebnym urządzaniem, które umożliwia nam wiele czynności. Ułatwia nam znacznie życie i pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu, który możemy przeznaczyć na czynności, które kochamy robić, które są naszymi zainteresowaniami Komputer jednak ma także szkodliwe działanie nie tylko o na nasze zdrowie. Szczególną uwagę powinni tu skupić rodzice dzieci, które korzystają zbyt wiele z komputera. Korzystanie z komputera z umiarem nie jest oczywiście szkodliwe, jednak, kiedy poświęcamy mu większość czasu oraz każdą wolną chwilę, przesiadując nawet op. kilkanaście godzin dziennie przed monitorem może być to już niebezpieczne. Przede wszytki szkodzi top naszym oczom, które powoli zaczynają łzawić, pojawiają się problemy z dostrzeganiem szczegółów, kolorów. Bardzo wiele osób po[przez nieprawidłową postawę nabawia się chorób kręgosłupa i jego skrzywień, głównie skoliozy czy zgarbienia się. Nie należy zapomnieć, że długotrwałe korzystanie z komputera prowadzi także do uzależnień.

Dbanie o sprzęt

Bardzo ważne jest także dbanie i odpowiednia pielęgnacja sprzętu komputerowego.

Wiadomo jest, ze im lepiej dbamy i pielęgnujemy sprzęt komputerowy tym będzie nam on dłużej służył i zapobiegniemy niespodziewanym awariom oraz uszkodzeniom. Warto, więc skupić się na odpowiednim użytkowaniu, takim, jakim zaleca nam producent. Przede wszystkim dbajmy o to żeby na stanowisku pracy nie spożywać pokarmów ani napojów, rozlanie bądź rozkruszenie takiego jedzenia jest nie tylko nieestetyczne, ale także szkodliwe dla sprzętu. Nie używajmy wszelkich płyt, dyskietek i sprzętów USB niewiadomego pochodzenia, aby zapobiec przedostaniu się wirusów do komputerem, który mógłby uszkodzić dane, które są niezwykle ważne dl firmy czy tez dla nas. Musimy pamiętać o odpowiednim podłączeniu wszystkich kabli i przewodów, pozwoli nam to nie tylko na poprawną pracę, a ale także na bezpieczne użytkowanie sprzętu. Sprzęt i oprogramowanie powinno być oczywiście w 100% legalne. Warto także zadbać o wygląd zewnętrzny sprzętu. Po zakończeniu pracy sprzęt powinniśmy przeczyścić specjalną szmatką przeznaczoną do tego celu.

Długość pracy

Bardzo ważna jest umiejętne i dobre zorganizowanie pracy przy komputerze.

Bardzo ważne i jednocześnie niezwykle istotne jest umiejętne zorganizowanie pracy, czyli przeznaczenie odpowiedniej i proporcjonalnej do naszych potrzeb i oczekiwań długości czasu zarówno na odpoczynek jak i pracę. Musimy pamiętać także, że czas pracy powinien wyglądać mniej więcej tak, że piąta część całości jest przeznaczona na odpoczynek, reszta na pracę. Jest to niezwykle ważne gdyż taki odpoczynek pomaga nam nie tylko się zrelaksować, ale także odpocząć, zebrać nowe siły i zasoby energii. Odpoczynek najlepiej powinien być przeprowadzony w zupełnie innym pomieszczeniu niż wykonujemy pracę. Możemy w tym czai wykonać ćwiczenia, które rozluźnia nasze mięśnie, stawy, które pozwolą nam na lepsze wykonywanie pracy po odpoczynku. Bardzo wskazane jest zaczerpnięcie świeżego powietrza, więc watro udać się na spacer. Pomieszczenie powinno być dobrze wywietrzone w czasie przerwy. Przerwy powinniśmy robić w równym odstępach czasowych, najlepiej dwu lub jednogodzinnych.

Tagi: sprzęt, komputer, biuro | Mapa strony

Najpopularniejsze

  •  Architektura krajobrazu dopiero niedawno została wprowadzona na uniwersytety. Jest to kierunek i...
  • Szkolne sprzątaczki nie posiadają prostego życia, ponieważ młodzież szkolna bardzo często nie potra...
  • Przy pewnym stażu pracy zaczyna się zmęczenie.Na samym wstępie tego tekstu, który ma pokrótce omówi...

Ksiażka dla faceta

Mario Puzo to znany współczesny pisarz włoski. Chociaż włoski nie do końca precyzuje charakter książek jego autorstwa. Mario Puzo to Sycylijczyk, który w swoich utworach opowiada o sycylijskiej mafii, o zdradzie, zemście, oddaniu i wojnie pomiędzy wr...