Ucz się konkretnego zawodu

Praca Starzy, doświadczeni pracownicy wracają do łask. Okazuje się bowiem, że młodzi wykształceni ludzie, prócz wyuczonych umiejętności nie przedstawiają większych wartości. Brak doświadczenia sprawia, że modzi ludzie na początku swoich karier zawodowych popełniają masę rozmaitych błędów. A na błędy polskich przedsiębiorców nie stać. Jeśli w czasie studiów, młodzi ludzie nie podejmują pracy w zawodzie, a w jakim się kształcą, to po ich skończeniu wciąż są mało wartościowymi pracownikami. Problem tkwi w tym, że na polskich uczelniach uczy się młodzieży rzeczy absolutnie niepotrzebnych. Często także uczy się ich przestarzałej wiedzy - a po zakończeniu studiów, z wyższym wykształceniem okazuje się, że ci absolwenci wiedzy nie mają żadnej, a jeśli, to mają dosyć mizerną. Wobec tego problemu zyskują starsi ludzie. Pracodawcy coraz bardziej bowiem cenią parowników doświadczanych, którzy zamiast wykształcenia mają wiedza praktyczną.

Rola nauczyciela w procesie kształcenia i wychowywania dziecka jest niezwykle ważna. Nie chodzi już tylko o przekazywanie książkowej wiedzy, uczenie liczenia i pisania, ale o edukację dobrych manier. Wymagania co do nauczycieli są coraz większe, nie zmienia się jednak ich pensja. W stosunku do obowiązków, jakie ma pedagog i stresów, jakie on przezywa w szkole to pensja nauczycielska jest mizernie niska. Nauczyciel w szkole musi przepracować 18 godzin tygodniowo. Dwa razy tyle czasu jednak musi poświęcić na pracę w domu. Chodzi tu o przygotowywanie się na kolejne zajęcia szkolne, opracowywanie metodyki nauczania w trudnych klasach. Musi w końcu poświęcać cale wieczory na sprawdzanie zadań domowych, kartkówek i sprawdzianów. Problemem są także rodzice, którzy wpatrzeni w swoje dzieci nie dopuszczają do siebie myśli, że ich dziecko może być leniwe, może czegoś nie umieć albo gorzej - może był łobuzem i rozrabiakom. Za wszelkie przewinienia dzieci odpowiedzialny jest nauczyciel, on jest winien lenistwu i całemu złu tego świata. W końcu nauczyciel jest winien temu, że dziecko ma braki w domowych wychowaniu. Winni są wszyscy, tylko nie rodzice... a baty i cięgi za to dostają nauczyciele.

Szkoły zawodowe umarły. Wraz z rozwojem szkolnictwa kolejne placówki edukacyjne zaczęły rezygnować z nauczania zawodowego kosztem tworzenie wszelkim form liceów zawodowych. Najwięcej na tym stracił rynek pracy. Fachowców w dziedzinie spawalnictwa, ślusarstwa, mechaniki, fryzjerstwa czy chociażby budownictwa mamy jak na lekarstwo, a do tego na dokładkę, absolwenci liceów zawodowych nie mają żadnych umiejętności pracowniczych i staja się bezproduktywnymi owocami reformy szkolnictwa. Nierzadko się zdarza, że zespoły szkół na powrót starają się zorganizować działające przy placówce warsztaty szkoleniowe i dążą do tworzenia klas zawodowych. Najczęściej w szkołach zawodowych w Polsce przyucza się do zawodów związanych z budownictwem i mechaniką. Chętnych jest wielu, nawet więcej niż do szkół o średnich o profilu technicznym. Uczniowie szkół zawodowych bowiem w ciągu zaledwie trzech lat edukacji nabywają cenne zawody i są rozchwytywani na rynku pracy. Często fachowcy zarabiają niż ich nauczyciele czy nawet urzędnicy państwowi.

Tagi: ludzie, praca, zawód | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Warsztaty samochodowe są przeważnie wyposażone w kanał, ponieważ dzięki niemu posiadamy bardzo dobr...
  • Kolejny samochód ciężarowy. Samochód Praga RV jest już trzecim i jednocześnie ostatnim w naszym zes...
  • To, że wybieramy taki czy inny rodzaj hobby zależy od wielu rzeczy. Jedną z nich jest jest miejsce....

praca do opieki w niemczech

 Sprzątaczka bardzo często pracuje bardzo ciężko, ponieważ sprzątanie nie jest najlżejszą pracą. Ogólnie jest to praca fizyczna, a więc nie ma się specjalnych wymagań dla osób, które pragną zostać sprzątaczkami. Często praca sprzątaczki nie jest sz...