Pośredniaki nie pomagają

Praca Urzędy Pracy to instytucja, która ma pomagać bezrobotnym. Przez wiele lat traktowaliśmy tak zwane pośredniaki jak coś zbędnego. Bowiem musieliśmy raz w miesięcy się w Urzędzie Pracy pojawiać, ale nigdy nic z tego nie wynikało. Pracy bowiem nie było. Więc po co to wszystko?Dziś Urzędy Pracy niewiele się różnią od tych sprzed kilku lat. Pracę też ciężko dostać, bo pracodawcy niechętnie dają ogłoszenia i niechętnie zatrudniają zarejestrowanych bezrobotnych. Zdecydowanie szybciej i skuteczniej jest ogłaszanie o naborze pracowników w mediach takich jak prasa i internet. Nie mniej jeśli nie mamy pracy, to rejestrować się warto. Chociażby po to, by zyskać ubezpieczenie. Wypadki dosięgają każdego i nigdy nie wiadomo, kiedy będzie nam potrzebna fachowa pomoc lekarska. Jeśli będziemy ofiarami wypadku, to lepiej mieć ubezpieczenie, oszczędzimy sobie wielu dodatkowych nieprzyjemności. Urzędy Pracy dzięki środkom unijnym organizują też szkolenia i przyuczenia do zawodów. Z tych także warto korzystać by podnosić swoje kwalifikacje. Sukces w pracy Każdy chce dużo zarabiac, byc cenionym w swoim towarzystwiei odnieśc sukces w pracy. Ale jak tego dokonac? Wielu z nas zadaje sobie takie pytanie, ale nie wielu zna tak naprawdę odpowiedź na nie. Odpowiedź jest bardzo prosta lecz treściwa: musimy polegac wyłącznie na sobie i na swoich umiejętnościach. Im dłużej polegamy na nich tym szybciej odniesiemy upragniony sukces. Oczywiście zależne jest to od wielu innych czynników, ale tak naprawde tylko na te dwa mamy bezpośredni wpływ. Tylko one się liczą, tak jak jeszcze zaangażowanie w to co się robi i oddanie pracy. Pamiętajmy że bez ciężkiej pracy nie dojdziemy do dobrych rezultatów. Liczą się tylko owoce ciężkiej pracy i satysfakcja z osiągniętych celów.

Rekrutacja pracowników jest procesem skomplikowanym i jednocześnie bardzo znaczącym. W mniejszych firmach rekrutacją zajmuje się sam właściciel, natomiast większe firmy zwykle zlecają ten proces agencjom doradztwa personalnego. Szczególnie w takich sytuacjach, gdy właściciel sam dobiera pracowników, warto aby skorzystał on z udziału w szkoleniu z zakresu rekrutacji pracowników. Na szkoleniu takim uczymy się jak oceniać i wyciągać wnioski z dokumentów dostarczonych przez kandydatów takich jak: cv i list motywacyjny. Uczymy się na co zwracać uwagę podczas rozmowy, jakie zadawać pytania. Na szkoleniu przedstawiane nam są również przykładowe testy przydatne w procesie rekrutacji. Dowiadujemy się także gdzie szukać pracowników, gdzie się ogłaszać. Dużą część takiego szkolenia zajmuje tematyka socjologiczna i psychologiczna. Jest specjalny moduł poświęcony komunikacji niewerbalnej, której znajomość może mieć kluczowe znaczenie w procesie zatrudniania pracowników. Warto skorzystać z udziału w takim szkoleniu, gdyż właściwy dobór personelu jest bardzo ważny, w przypadku gdy zatrudnimy niewłaściwego kandydata, może to dużo kosztować naszą firmę w przyszłości.

Tagi: urząd, proces, obiekt | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Przekaz telewizyjny dociera do około 98% populacji w Polsce. Żadne inne pojedyncze medium nie nie m...
  • Może nie jest to typowe hobby, a jedynie pewna forma spędzania wolnego czasu, ale trzeba i o tym ws...
  • Centra miast to wymarzone miejsca dla roznosicieli ulotek, których praca polega na wręczaniu ludzio...

Notes/Bloczek reklamowy

 Niektórzy mają ranking swoich ulubionych reklam. Rzeczywiście rozwój w ich robieniu jest bardzo szybki. Reklamy są coraz bardziej atrakcyjne. Już nawet nie ze względu na produkt czy firmę jaką reklamują, ale także na montaż i inne elementy technic...