Wojsko

Facet Mundur jest ubraniem, jaki noszą żołnierze, jest on bardzo specyficzny i zawsze jest w kolorze zielonym. Każdy, kto należy do wojska musi nosić na sobie odpowiedni strój tak by było go można rozpoznać wśród innych ludzi. Osoba tak musi przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że nie jest to tylko ubranie, ale symbol przynależności i za ten symbol bardzo często można zostać zaatakowanym ponieważ okupowani ludzie bardzo negatywnie na niego reagują. Mundur przede wszystkim składa się z kilku części, czyli jest to kurtka, spodnie i czapka. To, jaki jest kolor mundury i jak on wygląd zależy od tego, do jakiego wojska się należy, ponieważ wyróżnia się w tej kwestii wojsko lądowe i powietrzne każde z nich ma inny mundur. Na każdym mundurze są też specjalne oznaczenia, czyli stopnie, jakie posiada żołnierz, każdy musi je znać i oddalać im hołd w postaci salutowania. Co ważne mundur jest wykonany w taki sposób, aby nie ograniczał naszych ruchów tylko pozwala na swobodne działanie tym bardziej, że na wojnie trzeba być w stałej gotowości i formie, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może się nam przydarzyć.

Sanitariusz jest sobą, która zajmuje się chorymi, czyli udziela im pierwszej pomocy. Na wojnie osób tych nie brakuje więc liczy się wszelka pomoc w tej kwestii. Sanitariuszem może zostać każdy, kto tylko wcześniej przejdzie odpowiednie przeszkolenie. Sanitariusz musi znać podstawy medycyny, ponieważ jest po to, aby pomagać a nie szkodzić. Sanitariusza bardzo łatwo jest poznać, ponieważ nosi charakterystyczne ubranie, czyli biały kitel dodatkowo na ramieniu posiada przepaskę czerwonego krzyża po to, aby sygnalizować, że nie bierze udziału w wojnie tylko pomaga rannym. Pomoc taka nie jest w cale prosta, ponieważ na wojnie są spartańskie warunki, brakuje wszystkiego od bandaży po pielęgniarzy jednak trzeba sobie jakoś radzić. Sanitariusz ma pełne ręce roboty, ponieważ często czuwa nad chorymi sam jest to odpowiedzialne i trudne zadnie ponieważ odpowiada się za czyjeś życie. Poza tym zawsze można stracić swoje życie ponieważ na wojnie wróg nie wybiera nie przyjaciela tylko ostrzeliwuje wszystkich. Sanitariusz przypomina troszkę żołnierza ponieważ jest na wojnie i pomaga swoim kolegom i służy krajowi.

Polski czerwony krzyż jest to organizacja, która pomaga regionom dotkniętym wojną, ale nie tylko, ponieważ nawet tym gdzie brakuje jedzenia i leków. Polski czerwony krzyż jest instytucją charytatywną, która na początku pozyskuje sponsorów po to, aby zyskać pokarm, ubranie, oraz wszystko, co tylko może przydać się w biednych regionach świata. Polski czerwony krzyż często pomagał też i w czasie wojny, czyli dostarczał leki oraz ludzi do pomocy medycznej, jego wkład był po prostu nie oceniony. Polski czerwony krzyż był naturalny, czyli nie uczestniczył w tarczkach zbrojnych i nie walczył z wrogiem raczej zajmował się pomocą dla ludzi, którzy byli nie jako ofiarami wojny. Ponieważ podczas wojny wielu cywilów głodowało lub umierało z powodu barku lęków wiec instytucja ta pomagała im jak tylko mogła. Wojny obecnie nie ma, ale i tak polski czerwony krzyż istniej i nadal pomaga przykładem jest chociażby Afryka gdzie głoduje wielu ludzi. Często tylko dzięki wsparciu tej instytucji ludzie mogą prężyć z miesiąc na miesiąc.

Tagi: ubranie, symbol, wojna | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Jeśli wszyscy wybierali by dobrze płatny zawód bo ważniejsze są pieniądze w przyszłości niż marzeni...
  • Masz wyższe wykształcenie, ekonomiczne i szukasz pracy? To nie będzie łatwe zadanie. Najprawdopodob...
  • Praca strażnika nie jest taka łatwa, a w szczególności kiedy musimy ochraniać jakieś bardzo popular...

Sympatyczna reklama

Na oglądanie reklam jesteśmy narażeni przez cały czas, jeśli tylko włączymy telewizor, to pierwsze, co zobaczymy będzie właśnie reklamą. Jesteśmy cały czas bombardowani reklamami bardzo różnych produktów. Każda firma stara się nas uwieść. Służą do te...