Zakładanie firmy

Praca Kiedy zdecydujemy się otworzyć działalność gospodarczą najpierw należy udać się do Urzędu Miasta lub Gminy, aby wykonać wpis do ewidencji. Żeby tego dokonać potrzebny nam będzie dowód osobisty. Podczas wpisu należy określić rodzaj działalności według kodu PKD. Warto jest wpisać większą liczbę kodów. Termin oczekiwania na wpis wynosi przeważnie około tygodnia. Po otrzymaniu wpisu do ewidencji należy udać się do Głównego Urzędu Statystycznego, aby tam otrzymać numer REGON. Kolejnym krokiem jest założenie firmowego konta bankowego oraz wyrobienie firmowej pieczątki, gdyż będą one wymagane podczas wizyty w urzędzie skarbowym. Po założeniu konta i wyrobieniu pieczątki udajemy się do urzędu skarbowego, gdzie zgłaszamy rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz określamy formę rozliczenia podatkowego. Po wypełnieniu odpowiednich dokumentów w urzędzie skarbowym możemy rozpocząć działalność gospodarczą. Do 14 dni mamy czas aby zgłosić się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Na koniec zostaje nam powiadomić Sanepid i PIP.

Wiele osób ma ochotę rozpocząć działalność gospodarczą na własną rękę i ma do tego odpowiednie środki i miejsce, lecz zdarza się że gorzej jest z pomysłem na firmę. Nie mając swojego pomysłu na firmę można skorzystać i pomysłów innych ludzi. Jedną z takich możliwości jest, przybyły jakiś czas temu do naszego kraju, franczyza. Polega to na świadczeniu usług pod szyldem znanej firmy. Inną możliwością jest przejrzenie ofert prywatnych ludzi, którzy mają pomysły, ale nie mają środków i warunków na uruchomienie działalności. W Internecie można znaleźć kilka portali, na których spotykają się pomysłodawcy i inwestorzy. Zamieszczone są tam ogłoszenia anonsujące o poszukiwaniu wspólnika lub osób, które oferują dobry pomysł na biznes, czyli poszukują inwestorów. Jest to dobry sposób, przynoszący obustronne korzyści. Oczywiście dobrze jest, przy wyborze pomysłodawcy, aby przedstawił biznes plan swojego pomysłu. Pomoże to inwestorowi zapoznać się z danym rynkiem i sprawdzić czy dana inwestycja faktycznie przyniesie mu oczekiwane korzyści.

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej niezbędna jest reklama. Firma, która nie korzysta z możliwości marketingowych nie ma prawa praktycznie bytu. Jak to mówią fachowcy, reklama jest podstawą handlu. Istnieje wiele możliwości rozreklamowania się. Najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym dziś sposobem reklamy jest Internet. Każda firma chcąca się liczyć na rynku powinna mieć swoją stronę internetową. Firmy, które posiadają silniejszą pozycję na rynku mają jeszcze kilka innych możliwości reklamy. Ciekawym sposobem, poprzez który dotrzeć można do dużego grona potencjalnych klientów, jest billboard. Jeszcze bardziej skuteczną możliwość daje nam telewizja i radio. Kiedy już zdecydujemy się reklamować swoją firmę, należy wybrać odpowiednie biuro reklamy, które zajmie się marketingiem w naszej firmie. Warto wybrać takie biuro reklamowe, które zajmie się wypromowaniem naszej działalności od a do z. Istnieje wiele firm reklamowych, które oferują kompleksową obsługę począwszy od reklamy w środkach masowego przekazu, skończywszy na zarządzaniu firmą pod względem marketingowym.

Tagi: firma, działalność, reklama | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Często wychodzi się z założenia, błędnego niestety, choć wpajanego w pewien sposób już w szkole śre...
  • Prawnik to jeden z tych zawodów, do którego mamy niewielkie zaufanie. Dlaczego? Prawnicy zazwyczaj ...
  • Warsztaty samochodowe są przeważnie wyposażone w kanał, ponieważ dzięki niemu posiadamy bardzo dobr...

Definicja reklamy

"Proces podejmowania decyzji dotyczących reklamy składa się z następujących stadiów: - ustalanie celów, - określenie wysokość budżetu reklamowego, - ustalenie treści przekazu, wyboru mediów, - cena efektywności reklamy."Poprzez swój zasięg oddziały...