Zmęczenie emerytalne

Praca Przy pewnym stażu pracy zaczyna się zmęczenie.

Na samym wstępie tego tekstu, który ma pokrótce omówić sprawę poruszoną w tytule, powinniśmy zauważyć taką oto rzecz: nie zawsze musi być tak, jak to zostanie za kilka chwil opisane w tymże tekście. Nie musi być tak z jednego i zasadniczo prostego powodu: jeśli naprawdę lubimy swoją pracę, to zmęczenie raczej nas nie dopadnie. A przynajmniej nie będzie to w żaden sposób zmęczenie destrukcyjne i rozbrajające naszą chęć do pracy. No, skoro już wykonaliśmy tego rodzaj zastrzeżenie na samym początku, to teraz spokojnie już możemy rozpocząć konkretne poruszenie tego tematu. A chodzi tutaj o to, że może się niektórym z nam tak właśnie zdarzyć, że im bliżej będziemy emerytury i wieku, który pozwala na nią przejść, tym bardziej będziemy osobami zmęczonymi swoją pracą. Czy tak rzeczywiści jest i czy zdarza się to nam w jakiś sposób często? Oby jednak się nie zdarzało – tego zdecydowanie możemy sobie z tego miejsca pożyczyć. Jeśli tak jednak jest, to warto coś konkretnego zrobić, aby się nie wypalić.

Zmęczenie czy mordęga

Zmęczenie po pracy może przyjąć wielkie rozmiary.

Trzeba przyznać, że czasem w życiu, a już w szczególności po pracy zdarza się tak, że jesteśmy wprost niesamowicie zmęczeni. Nie jest to zresztą niespodzianką dla wielu osób spośród nas. Warto jednakże w tym momencie zauważyć, że byłoby to wszystko zdecydowanie niebezpieczne dla nas i dla naszego otoczenia również (możemy bowiem być nieuprzejmi, czy może nawet wręcz agresywni – oby nie!), jeśli bylibyśmy właśnie tacy totalnie zmęczeni. W takim właśnie przypadku nie byłoby już mowy zasadniczo o zmęczeniu, ale wręcz o mordędze, jakiej doświadczyliśmy w naszym miejscu pracy, no i również o morderczym zmęczeniu, jakiego doświadczyliśmy w związku z nią. Jeśli przy tej okazji nasze zarobki w tejże pracy są naprawdę satysfakcjonujące, to można coś takiego częściowo zrozumieć. Gdyby jednak nie szło to parze z prawdziwie wysokimi dochodami, co może mieć miejsce w rzeczywistości, to właściwie wszystko to zdałoby się nie mieć raczej większego sensu ani dla nas, ani dla nikogo innego. Unikajmy więc morderczej pracy!

Odpoczynek po pracy umysłowej. Sposób odpoczynku po pracy umysłowej jest specyficzny.

Przyznać w sposób zapewne i właściwie dość prosty można i to, że odpoczynek po wszelkiego rodzaju pracy umysłowej jest dość specyficzny. Dlaczego tak? Z tej dość prostej przyczyny, że przecież aby dać tak naprawdę całkowicie odpocząć naszemu umysłowi musielibyśmy w ogóle go przestać używać, no a to jest kompletnie niemożliwe. Co zatem czynić? Na pewno niedobrym pomysłem byłoby całkowite zaniechanie zastanowienia się nad tym i zwyczajnie zaniedbanie całej tej sprawy – to ważna uwaga. Skoro zatem dobrze byłoby, abyśmy się tym jednak zajęli, to można w tym momencie powiedzieć tak: po pracy umysłowej powinniśmy zająć się jakimiś czynnościami, które naprawdę przyniosą nam sporo radości i satysfakcji. W taki właśnie sposób całkiem rozsądne będzie obejrzenie ulubionego filmu, albo czegoś komediowego. Poświęcenie się na przejażdżkę rowerową, jeśli pora roku pozwala na taką czynność, lub coś tego typu. Wszystko to jest niezwykle ciekawe i dobrze by było, gdybyśmy się choć trochę nad tym wszystkim zastanowili.

Tagi: praca, doświadczenie, obowiązki | Mapa strony

Najpopularniejsze

  • Firma, które nie ma serwisu internetowego nie ma dużych szans na sukces. Owszem, są takie branże, k...
  • Liczba kryteriów, które zostały wykorzystane przy ocenie produktu zależy także od sytuacji nabywcze...
  • Mechanik potrzebnyMechanik to osoba z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem, osoba, która w w...

Marketing oraz reklama czyli ich rola w życiu codziennym

Słowo marketing pochodzi od angielskiego "market" i oznacza zajmowanie się rynkami. W literaturze przedmiotu używane jest ono w wersji oryginalnej. Jego pojęcie wywodzi się z funkcji zbytu wyrobów. W miarę przekształcania się rynku producenta w kieru...